کد خبر: 173206
A

تیراندازی در دانشگاه پراگ ۱۰ کشته و بیش از ۳۰ مجروح به گذاشت

تیراندازی یک مرد مسلح در یکی از دانشگاه‌های پایتخت جمهوری چک دست کم ۱۰ کشته و بیش از ۳۰ مجروح به گذاشت.

تیراندازی در دانشگاه پراگ ۱۰ کشته و بیش از ۳۰ مجروح به گذاشت

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ در پی وقوع این حادثه، پلیس جمهوری چک اعلام کرد که فرد مهاجم پس از دخالت نیروهای امنیتی کشته شده است. 

پلیس چک با انتشار پیامی در شبکه اجتماعی ایکس (توییتر سابق) همچنین از تخلیه کلیه ساختمان‌های دانشگاه محل حادثه خبر داد و اعلام کرد که ده‌ها کتشه و زخمی حاصل این تیراندازی بوده است.

به گزارش رسانه‌های جمهوری چک، تیراندازی در دانشکده فلسفه و آکادمی هنر دانشگاه چارلز روی داده و  در جریان مداخله پلیس، از مدرسان و دانشجویان خواسته شده بود که در جایی امن پناه بگیرند.

یک شبکه تلویزیونی خصوصی در این کشور با انتشار گزارشی از وقوع انفجار و تیراندازی در پشت بام ساختمان این دانشگاه که در  مرکز تاریخی شهر پراگ واقع شده، خبر داد.

هنوز هیچ گروهی مسئولیت این حمله را برعهده نگرفته و هویت و انگیزه فرد مهاجم برای انجام چنین اقدامی مشخص نشده است.

رئیس جمهوری چک: از این حمله شوکه شده‌ام

پتر پاول، رئیس جمهوری چک در واکنش به تیراندازی در دانشگاه پراگ اعلام کرد که از این حادثه شوکه شده است.

آقای پاول که روز پنجشنبه به سفر دو روزه خود به پاریس خاتمه می دهد، با انتشار پیامی در شبکه اجتماعی ایکس ضمن ابراز بهت و حیرت نسبت به آنجه در کشورش روی داده، با خانواده‌ها و نزدیکان قربانیان این حادثه ابراز همدردی کرد. 

وزیر کشور جمهوری چک نیز طی سخنانی در تلویزیون دولتی این کشور اعلام کرد که تاکنون حضور هیچ تیرانداز دیگری غیر از فرد مهاجم که پس از دخالت پلیس کشته شد، تایید نشده است.

وی همچنین از شهروندان پایتخت جمهوری چک خواست که ضمن حفظ آرامش، جانب احتیاط را در پیش گیرند و دستورالعمل‌های پلیس را دنبال کنند.

گفتنی است که الیزابت بورن، نخست وزیر فرانسه که کشورش میزبان رٰئیس جمهوری چک بود ضمن ابراز تاسف از این حادثه و محکوم کردن آن، با خانواده‌های قربانیان ابراز همدردی کرد

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر