کد خبر: 175566
A

آمریکا: اگر اسرائیل همکاری کند اعراب آماده همکاری در امنیت و حکمرانی در غزه هستند

مت میلر، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در مصاحبه با «ام سی ان بی سی» گفت: ما به ۹ منطقه از جهان سفر کرده و با رهبران آنها صحبت کردیم و توانستیم به توافق‌هایی با شرکای عرب و همچنین ترکیه برسیم.

آمریکا: اگر اسرائیل همکاری کند اعراب آماده همکاری در امنیت و حکمرانی در غزه هستند

به گزارش سایت دیده‌بان ایران،  اخیرا آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا از سفر یک هفته‌ای خود در خاورمیانه بازگشت و طی سفر خود به مناطقی از جهان درباره جنگ رژیم صهیونیستی در غزه و درگیری‌هایی که ممکن است منجر به جنگ منطقه‌ای وسیع شود، صحبت کرد.

مت میلر، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در مصاحبه با «ام سی ان بی سی» گفت: ما به ۹ منطقه از جهان سفر کرده و با رهبران آنها صحبت کردیم و توانستیم به توافق‌هایی با شرکای عرب و همچنین ترکیه برسیم. همه آنها آماده مذاکرات و اتخاذ اقدامات واقعی برای بهبود وضعیت زندگی مردم فلسطین در غزه و چگونگی بازسازی غزه و ایجاد حکومت فلسطینی در غزه و هماهنگی با آمریکا در این خصوص هستند. اما شرط آنها این است که اسرائیل نیز آماده اتخاذ اقدامات واقعی برای تشکیل کشور مستقل فلسطین باشد.

بلینکن به ترکیه، یونان، اردن، قطر، امارات، عربستان، اراضی اشغالی، مصر و کرانه باختری سفر کرد. این چهارمین سفر بلینکن به منطقه از آغاز جنگ رژیم صهیونیستی در غزه از هفتم اکتبر بوده‌است. این جنگ به شهادت بیش از ۲۳ هزار فلسطینی و آوارگی تقریبا تمام ساکنان غزه منجر شده‌است.

میلر گفت: سفر اخیر تفاوتی با سفرهای قبلی داشت چرا که شرکای عرب قبلا آماده مذاکره درباره بازسازی غزه و موضوع امنیت و حکمرانی در غزه نبودند، اما اکنون آماده آن هستند.

 

بر اساس اطلاعات منتشر شده بلینکن مذاکرات بسیار صریحی با بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی و مسؤولان دیگر این رژیم درباره شرکای عربی داشت که رژیم صهیونیستی می‌تواند در صورت موافقت با همکاری درباره آینده غزه به دست آورد.

 

میلر گفت: آمریکا تلاش می‌کند تا نقش رهبری در ارائه دیدگاه خود درباره بازسازی غزه داشته باشد. بلینکن به مطرح کردن این دیدگاه و اعمال فشار در سفرهای آتی به منطقه در هفته‌ها و ماه‌های آینده ادامه خواهد داد.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر