کد خبر: 175582
A

معاون نخست وزیر طالبان: خواهان روابط حسنه حتی با آمریکا هستیم

محمد عبدالکبیر معاون سیاسی نخست وزیر طالبان که در نشستی از متنفذین محلی در کابل سخنرانی می‌کرد، گفت حکومت طالبان «در چارچوب سیاست خارجی خود خواهان برقراری روابط خوب با تمام کشورها از جمله آمریکا و روس‌ها (شوروی وقت) است که به ما حمله‌ کرده‌اند».

معاون نخست وزیر طالبان: خواهان روابط حسنه حتی با آمریکا هستیم

به گزارش سایت دیده‌بان ایرانبی بی سی: معاون سیاسی نخست وزیر طالبان گفته است که خواهان برقراری روابط حسنه با کشورها حتی با آمریکا هستند.

محمد عبدالکبیر که در نشستی از متنفذین محلی در کابل سخنرانی می‌کرد، گفت حکومت طالبان «در چارچوب سیاست خارجی خود خواهان برقراری روابط خوب با تمام کشورها از جمله آمریکا و روس‌ها (شوروی وقت) است که به ما حمله‌ کرده‌اند».

او افزوده است: «این گونه نیست که امارت اسلامی [طالبان] قصدا وارد تقابل با دنیا است که سبب آوردن مشکلات به افغانستان می‌شود.»

همچنین خالد حنفی، وزیر امر به معروف و نهی از منکر طالبان با انتقاد از گزارش اخیر یوناما درباره بازداشت زنان، گفت یوناما در آینده از نشر چنین گزارش‌هایی به گفته او «یک‌جانبه» خودداری کند.

 

دفتر نمایندگی سازمان ملل در کابل (یوناما) هفته گذشته گفت گزارش‌هایی را مستند کرده که «شماری زیادی» زنان و دختران به خاطر حجاب در کابل و در شهر نیلی مرکز ولایت دایکندی بازداشت شده‌اند.

 

به گزارش خبرگزاری دولتی باختر، خیرالله خیرخواه، وزیر اطلاعات و فرهنگ طالبان نیز در سخنانش در این محفل گفت: «حکومت همه‌شمول است، اما هدف کشورهایی که در افغانستان حکومت همه‌شمول می‌خواهند این است که جاسوسان و همدستان آنان در حکومت شریک شوند.»

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر