کد خبر: 175838
A

واکنش بارزانی به عملیات سپاه: محکوم می‌کنیم / بغداد موضع سختگیرانه‌ای اتخاذ کند

مسرور بارزانی نخست‌وزیر کردستان عراق در واکنش به عملیات سپاه این حمله را محکوم کرد و از دولت مرکزی عراق خواست «موضع سختگیرانه‌ای در قبال نقض حاکمیت عراق و منطقه کردستان اتخاذ نماید».

واکنش بارزانی به عملیات سپاه: محکوم می‌کنیم / بغداد موضع سختگیرانه‌ای اتخاذ کند

به گزارش سایت دیده‌بان ایران؛«مسرور بارزانی» نخست‌وزیر کردستان عراق، صبح امروز (سه‌شنبه)، در بیانیه‌ای به حمله موشکی سپاه به مقر موساد در اربیل واکنش نشان داد.

منابع عراقی در واپسین ساعات شامگاه دوشنبه از شنیده شدن صدای شدید چند انفجار در اربیل به دنبال یک حمله موشکی سنگین خبر دادند. لحظاتی بعد از این حمله، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در بیانیه‌ای  مسئولیت این عملیات را برعهده گرفت و اعلام کرد مقرهای جاسوسی ضدایرانی را با موشک‌های بالستیک منهدم کرده است.

نخست‌وزیر کردستان عراق در واکنش به این عملیات، این حمله را محکوم کرد و از دولت مرکزی عراق خواست «موضع سختگیرانه‌ای در قبال نقض حاکمیت عراق و منطقه کردستان اتخاذ نماید».

او همچنین در ادامه، این حمله را «وحشیانه» توصیف کرد و افزود: «با جامعه بین‌الملل برای پایان دادن به این حمله در ارتباط خواهد بود».

سپاه بامداد امروز در بیانیه شماره ۳ خود درباره جزئیات این حمله توضیح داده بود مقری که در اربیل هدف قرار گرفته، یک مرکز توسعه عملیات جاسوسی و طراحی اقدامات تروریستی در منطقه و بخصوص علیه ایران بوده است.

سپاه همچنین اعلام کرد این حمله «در پاسخ به شرارت‌های اخیر رژیم صهیونیستی در به شهادت رساندن فرماندهان سپاه و جبهه مقاومت» انجام شده است.

در بخش پایانی این بیانیه همچنین اشاره شد: «عملیات‌های تهاجمی سپاه تا گرفتن انتقام آخرین قطره‌های خون شهیدان ادامه خواهد یافت».

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر