کد خبر: 176355
A

انصارالله: آمریکا با اقدامات اشتباه به‌دنبال بهبود وجهه خود است

عضو شورای عالی سیاسی یمن شامگاه شنبه و در پی حملات آمریکا به مواضع جنبش انصارالله و حمایت این کشور از جنگ علیه غزه، تاکید کرد در حالی که یمن از طریق عملیات نیروهای مسلح خود تلاش می‌کند جنگ رژیم صهیونیستی علیه غزه را متوقف و به محاصره مردم آن پایان دهد، آمریکا با اقدامات اشتباه به‌دنبال بهبود وجهه خود است.

انصارالله: آمریکا با اقدامات اشتباه به‌دنبال بهبود وجهه خود است

به گزارش سایت دیده بان ایران ؛«محمدعلی الحوثی» عضو شورای عالی سیاسی یمن گفت: شیطان پرستی آمریکا با امتناع از توقف تجاوز اسرائیل به غزه و پایان دادن به محاصره مردم غزه، برای جهانیان آشکارتر شده است.

وی افزود پس از اینکه آمریکا با اعلام حق وتو در شورای امنیت علیه قطعنامه توقف تجاوز و محاصره غزه در مقابل اراده بین‌المللی ایستاد و انگلیس هم از این قطعنامه حمایت نکرد، دنیا زشتی این دو کشور را به چشم دید.

الحوثی تصریح کرد در حالی که یمن از طریق عملیات نیروهای مسلح خود تلاش می‌کند جنگ رژیم صهیونیستی علیه غزه را متوقف و به محاصره مردم آن پایان دهد، آمریکا خواست وجهه خود را بهبود ببخشد اما با اقدامات اشتباه دست به این کار زد.

به نقل از شبکه خبری المسیره، عضو شورای عالی سیاسی یمن تاکید کرد نتیجه نظامی کردن دریای سرخ توسط آمریکا و بسیج افکار عمومی مبنی بر اینکه واشنگتن با عملیات نظامی دنبال تامین امنیت کشتیرانی دریایی است، تنها تهدید علیه کشتیرانی بود که موجب شد همه ناوها فعالیت دریایی خود را متوقف کنند.

وی افزود آمریکا و انگلیس مسوول کامل افزایش تعرفه پوشش بیمه‌ای برای کشتی های دریایی در دریای سرخ هستند زیرا این دو کشور برای ایجاد مزاحمت و دردسر تلاش کردند و به کشتی‌ها دستور دادند از دریای سرخ عبور نکنند.

الحوثی گفت آمریکا و انگلیس مسئولیت کامل خسارات ناشی از نظامی‌سازی دریای سرخ برای کانال سوئز و شرکت‌های کشتیرانی را بر عهده دارند. این دو کشور مسئول کامل ملتهب کردن منطقه با جنگ و جنایت و حمایت از نسل کشی در غزه هستند.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر