کد خبر: 176623
A

محدودیت صدور ویزای دانشجویی کانادا به مدت ۲ سال

وزیر مهاجرت کانادا اعلام کرد که برای نظم دادن به وضعیت دانشجویان خارجی صدور ویزای دانشجویی را به مدت ۲ سال محدود خواهد شد.

محدودیت صدور ویزای دانشجویی کانادا به مدت ۲ سال

به گزارش سایت دیده‌بان ایران؛ دولت کانادا می‌گوید برای نظم دادن به وضعیت دانشجویان خارجی صدور ویزای دانشجویی را به مدت ۲ سال محدود خواهد کرد.

مارک میلر، وزیر مهاجرت کانادا، روز سه‌شنبه، سوم بهمن‌ماه، گفت در سال میلادی جاری ۳۶۰ هزار ویزا برای تحصیل دانشجویان کشور‌های دیگر در مقطع کارشناسی صادر می‌شود، که این میزان ۳۵ درصد کمتر از تعداد ویزای صادر شده در سال ۲۰۲۳ میلادی است.

وی اعلام کرد که این کاهش صدور ویزا در برخی ایالات این کشور به ۵۰ درصد هم خواهد رسید.

میلر در این زمینه گفت: این غیرقابل قبول است که برخی موسسات خصوصی با راه‌اندازی پردیس‌هایی با منابع کم، عدم حمایت و دریافت هزینه‌های تحصیلی بالا، از دانشجویان خارجی سوء استفاده می‌کنند.

او همچنین اعلام کرد که در تغییری دیگر فارغ‌التحصیلان دوره‌های کارشناسی ارشد و دیگر برنامه‌های دوره تحصیلات تکمیلی به زودی می‌توانند برای مجوز کار سه‌ساله درخواست دهند.

این طرح بر خلاف سیاست‌های پیشین دولت کانادا است که در آن برای جبران کمبود نیروی متخصص تلاش داشت تا سال ۲۰۲۵ تعداد بیشتری مهاجر را بپذیرد.

بر اساس این طرح ۲ ساله، دولت کانادا در پایان سال ۲۰۲۵ تعداد ویزای صادرشده برای دانشجویان خارجی را بررسی کرده و درباره ادامه یا توقف آن نظر خواهد داد.

از سوی دیگر، اما برخی از کارشناسان هشدار داده بودند که ورود پرشمار مهاجر به کانادا در دههٔ گذشته یکی از دلایل اصلی افزایش سرسام‌آور قیمت مسکن به خصوص در شهر‌های بزرگ بوده و اگر دولت به این موضوع توجه نکند ورود بیشتر مهاجران اقتصادی به یک بحران مسکن در کانادا خواهد انجامید.

 

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر