کد خبر: 177383
A

اولین واکنش چین به حمله علیه پایگاه آمریکا در اردن

وانگ ونبین، سخنگوی وزارت امورخارجه چین امروز (سه‌شنبه) در واکنش به حمله روز یک‌شنبه به یک پایگاه آمریکایی در مرز اردن و سوریه گفت: پکن از گزارش‌ها درباره تلفات حمله به پایگاه نظامی آمریکا مطلع شده است. ما همچنین دریافته‌ایم که ایران اعلام کرده هیچ ارتباطی با این حمله نداشته است.

اولین واکنش چین به حمله علیه پایگاه آمریکا در اردن

به گزارش سایت دیده‌بان ایران؛ مقاومت اسلامی عراق شامگاه یکشنبه مسئولیت حمله به پایگاه آمریکایی «برج ۲۲» در مثلث مرزی عراق، سوریه و اردن را که بر اثر آن سه نظامی آمریکایی کشته و دست‌کم ۴۰ نفر هم زخمی شدند، برعهده گرفت.

جان کربی، هماهنگ‌کننده ارتباطات راهبردی شورای امنیت ملی کاخ سفید پیش از این در واکنش به ادعا‌هایی که حمله مرگبار روز یک‌شنبه به مقر نظامیان آمریکایی در اردن را به ایران مرتبط می‌کرد، گفت: ما به‌دنبال جنگ با ایران و تشدید تنش‌ها و درگیری‌ها در منطقه نیستیم.
کربی در عین حال افزود: ایالات متحده در حال بررسی گزینه‌های خود برای پاسخ دادن به این حمله است و رئیس جمهور بایدن تعهداتمان نسبت به دفاع از خود، نظامیان و مواضعمان در منطقه را بسیار جدی می‌داند.
سخنگوی وزارت امورخارجه چین همچنین در اظهارات امروز خود تصریح کرد: ما امیدواریم که همه طرف‌های مربوطه خونسرد باشند و خویشتن‌داری خود را حفظ کنند تا از قرار گرفتن در چرخه معیوب انتقام‌جویی و از تشدید بیشتر تنش‌های منطقه‌ای جلوگیری شود.
وانگ ونبین در ادامه گفت که وضعیت در منطقه در حال حاضر بسیار پیچیده و حساس است.
بنابر گزارش رویترز، هرگونه واکنش احتمالی ایالات متحده به این حمله به نگرانی‌ها و هراس از وقوع درگیری گسترده‌تر در منطقه دامن می‌زند که هم اکنون هم شاهد ادامه حملات رژیم صهیونیستی است که در نتیجه آن، بیس از ۲۶ هزار فلسطینی بی گناه جان خود را از دست داده و بیشتر از دو میلیون نفر از ساکنان غزه هم آواره شده‌اند.
سابرینا سینگ، سخنگوی وزارت دفاع آمریکا نیز شامگاه دوشنبه به خبرنگاران گفت: ما مطمئناً به دنبال جنگ نیستیم و صراحتاً نمی‌بینیم که ایران بخواهد به دنبال جنگ با ایالات متحده باشد.
وی افزود: پنتاگون بر این باور است که ایران نیز خواهان جنگ نیست.

منبع: ایسنا

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر