کد خبر: 177427
A

ادعای دبیرکل ناتو: ایران حامی گروه‌های تروریستی است

ینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو در نشست خبری مشترک خود با آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا در واشنگتن از تلاش‌های ایران و نیروهای نیابتی‌اش برای ناپایدار ساختن منطقه خاورمیانه انتقاد و مدعی شد: «تهران در داخل با مردم برخورد و در خارج تهاجمی عمل می‌کند.».

ادعای دبیرکل ناتو: ایران حامی گروه‌های تروریستی است

به گزارش سایت دیده‌بان ایران؛  ینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو در نشست خبری مشترک خود با آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا در واشنگتن از تلاش‌های ایران و نیروهای نیابتی‌اش برای ناپایدار ساختن منطقه خاورمیانه انتقاد و مدعی شد: «تهران در داخل  با مردم برخورد و در خارج تهاجمی عمل می‌کند.». 

استولتنبرگ در این نشست خبری مدعی شد: «می‌بینیم که ایران همچنان به بی ثبات‌سازی منطقه ادامه می‌دهد. ایران همچنین مسئولیت حمایت از تروریست‌هایی را بر عهده دارد که به کشتی‌ها در دریای سرخ حمله می‌کنند. رفتار تهران به ما یادآوری می‌کند که جهان بدون قانون چگونه جایی خواهد بود، مکانی غیرقابل پیش‌بینی و خطرناک. جهانی که بهای امنیت ما در آن روز به روز افزون‌تر خواهد شد.»

او همچنین مدعی شد: «ایران مسئول بی ثبات کردن کل منطقه، تهدید ثبات و امنیت در خاورمیانه است. او در داخل سرکوبگر و در خارج تهاجمی عمل می‌کند. ما این واقعیت‌ها را با رصد حملات مختلف انجام شده توسط گروه‌های نیابتی مختلف دیده‌ایم. در واقع گروه‌های تروریستی که ایران از آنها حمایت می‌کند.»

ایران: اتهام‌زنی و اظهارات بی‌اساس دبیرکل ناتو را محکوم می‌کنیم

در همین حال سخنگوی وزارت امور خارجه ایران اتهام‌زنی و اظهارات بی‌اساس دبیرکل ناتو در خصوص نقش جمهوری اسلامی ایران در منطقه را محکوم کرد.

ناصر کنعانی در همین زمینه گفت: «ادعای مطرح شده از سوی دبیرکل ناتو به یک طنز تلخ شباهت دارد، چرا که ناتو و برخی اعضای آن با سابقه تاریک استعمارگری، طراحی و اجرای سیاست‌های مخرب و مداخله‌جویانه و نیز اقدامات نظامی در غرب آسیا و دیگر مناطق جغرافیایی، مسبب اصلی بی‌ثباتی و ناامنی، نه فقط در منطقه، که در سراسر جهان هستند.»

 حمله به پایگاه آمریکا در اردن موجی از انتقادها علیه ایران را به دنبال داشت. 

این حمله که به مرگ سه سرباز آمریکایی و زخمی شدن بیش از ۳۰ نفر از آنها منجر شد توسط یک گروه نیابتی ایران انجام شد. پایگاه برج ۲۲ از یک موقعیت راهبردی مهم برخوردار است و در شمال شرقی‌ اردن در نزدیکی مرز با سوریه و عراق قرار دارد.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر