کد خبر: 178577
A

حزب نواز شریف نیز مدعی پیشتازی در انتخابات پاکستان شد

حزب مسلم لیگ نواز به رهبری نواز شریف نخست وزیر پیشین پاکستان یک روز پس از برگزاری انتخابات عمومی این کشور که تاکنون نتایج رسمی شمارش آرای آن اعلام نشده، مدعی پیشتازی در کسب کرسی‌های مجلس ملی و مجلس ایالت پنجاب شد.

حزب نواز شریف نیز مدعی پیشتازی در انتخابات پاکستان شد

به گزارش سایت دیده‌بان ایران؛ شمارش آرای دوازدهمین دوره انتخابات مجالس ملی و ایالتی در پاکستان با گذشت یک روز از برگزاری آن همچنان ادامه دارد و پس از حزب عمران خان اکنون حزب نواز شریف نیز خود را پیشتاز انتخابات عنوان کرد.

سناتور محمد اسحاق دار رییس جناح حاکم در مجلس سنای پاکستان و مسوول ستاد انتخاباتی حزب مسلم لیگ نواز در حساب کاربری رسمی خود در ایکس نوشت: بر اساس داده‌های جمع‌آوری‌شده در ستاد انتخاباتی این حزب و نتایج قابل دسترس عمومی، مسلم لیگ نواز به عنوان بزرگترین حزب سیاسی در مجلس ملی و یک حزب با اکثریت واضح در مجلس ایالت پنجاب ظاهر شده است.

وی در عین حال خواستار اجتناب از حدس و گمان های زودهنگام و مغرضانه درباره سرنوشت انتخابات شد و افزود که ما منتظر اعلام نتایج رسمی کامل از سوی کمیسیون انتخابات هستیم.

این درحالی است که حزب جنبش عدالت به رهبری عمران خان نخست وزیر برکنار شده پاکستان از کسب اکثریت کرسی‌های مجلس ملی توسط نامزدهای انتخاباتی خود خبر داده و مدعی است که جنبش عدالت پاکستان سرنوشت دولت آتی را مشخص می‌کند.

کمیسیون انتخابات پاکستان با گذشت ۱۰ ساعت پس از پایان مهلت اخذ رای، اعلام نتایج رسمی شمارش آرا از حوزه‌های انتخاباتی را به طور مرحله‌ای آغاز کرد اما همزمان شبکه‌های خبری پاکستان نیز نتایج غیررسمی شمارش آرای انتخابات را منتشر کردند.

تیتر اکثر روزنامه‌های صبح امروز پاکستان اعم از اردو و انگلیسی زبان به درخشش نامزدهای حزب جنبش عدالت که مطابق با قوانین انتخاباتی این کشور نامزدهای مستقل هستند، اختصاص یافت.

چهره‌های برجسته سیاسی پاکستان مانند نواز شریف نخست وزیر پیشین، آصف علی زرداری رییس جمهور اسبق، بلاول بوتو زرداری رئیس حزب مردم، شهباز شریف نخست وزیر سابق و گوهر علی خان رییس حزب جنبش عدالت موفق به پیشتازی از دیگر رقبا در حوزه‌های انتخاباتی خود شده‌اند.

با این حال نتیجه نهایی هنوز از سوی کمیسیون انتخابات پاکستان اعلام نشده و این وضعیت نگرانی احزاب این کشور را درپی داشته است.

منبع: ایرنا

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر