کد خبر: 179822
A

درخواست مادر ناوالنی از پوتین: جسد پسرم را بدهید تا او را به خاک بسپارم

مادر الکسی ناوالنی، رهبر مخالف روسیه، به طور مستقیم از ولایمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه درخواست کرده است که جسد پسرش را به او بسپارند. لیودمیلا ناوالنایا، در بیرون از زندانی در سیبری، جایی که پسرش الکسی هفته گذشته به طور ناگهانی درگذشت، در یک پیام ویدئویی، می‌گوید که مقام‌های زندان از دادن جسد الکسی به او خودداری می‌کنند.

درخواست مادر ناوالنی از پوتین: جسد پسرم را بدهید تا او را به خاک بسپارم

به گزارش سایت دیده‌بان ایران؛ بی بی سی: مادر الکسی ناوالنی، رهبر مخالف روسیه، به طور مستقیم از ولایمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه درخواست کرده است که جسد پسرش را به او بسپارند.

لیودمیلا ناوالنایا، در بیرون از زندانی در سیبری، جایی که پسرش الکسی هفته گذشته به طور ناگهانی درگذشت، در یک پیام ویدئویی، می‌گوید که مقام‌های زندان از دادن جسد الکسی به او خودداری می‌کنند.

او گفت که می‌خواهد جسد پسرش را فورا به او بدهند تا او را به خاک بسپارد.

پیشتر کرملین ادعاهای «دست داشتن رئیس جمهور روسیه در قتل آقای ناوالنی» را رد کرد، اتهاماتی که یولیا ناوالنیا، همسر آقای ناوالنی مطرح کرده بود.

دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین گفت که اتهامات مربوط به مسمومیت او با عامل اعصاب نوویچوک «کاملا بی‌اساس و نفرت انگیز»است.

در همین حال مقام‌های روسی پرونده کیفری جدیدی را علیه اولگ، برادر الکسی ناوالنی، تشکیل داده‌اند که از قبل به اتهامات دیگری تحت تعقیب است.

 

اولگ پیشتر به اتهام کلاهبرداری به ۳ سال و نیم زندان محکوم شده بود که به گفته مخالفان دولت روسیه «این اتهامات ساختگی برای فشار به برادرش طراحی شده بود.»

 

از سوی دیگر، شبکه اجتماعی ایکس (توئیتر سابق) برای مدت کوتاهی حساب یولیا ناوالنایا، بیوه آقای ناوالنی را به دلیل «نقض قوانین»، به حالت تعلیق درآورد.

 

او این حساب را روز دوشنبه ایجاد کرده بود و بیش از نود هزار دنبال کننده داشت.

 

شبکه اجتماعی ایکس مشخص نکرده که کدام یک از قوانین آنها را خانم ناوالنایا زیر پا گذاشته است

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر