کد خبر: 180261
A

بورل: نتیجه جنگ اوکراین در چند ماه آینده مشخص می شود

در دومین سالگرد جنگ اوکراین، جوزپ بورل، نماینده عالی سیاست خارجی و امنیت اتحادیه اروپا گفته «باید بیشتر تلاش کنیم، زیرا در چند ماه آینده، نتیجه جنگ اوکراین مشخص خواهد شد.» او افزود: کشور‌های اتحادیه اروپا باید توانایی دفاعی خود را افزایش دهند تا برای هر اتفاق احتمالی آماده باشند.»

بورل: نتیجه جنگ اوکراین در چند ماه آینده مشخص می شود

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ العربیه: در دومین سالگرد جنگ اوکراین، جوزپ بورل، نماینده عالی سیاست خارجی و امنیت اتحادیه اروپا پیش‌بینی کرد نتیجه جنگ اوکراین در آینده نزدیک مشخص خواهد شد.

بورل در مصاحبه با خبرگزاری «پایس» گفته «باید بیشتر تلاش کنیم زیرا در چند ماه آینده، نتیجه جنگ اوکراین مشخص خواهد شد.» او افزود: کشورهای اتحادیه اروپا باید توانایی دفاعی خود را افزایش دهند تا برای هر اتفاق احتمالی آماده باشند.»

بورل پیش‌تر در 18 فوریه در کنفرانس امنیتی مونیخ گفته بود که وضعیت اوکراین، ظرف سه ماه حل خواهد شد. با این حال او تاکید کرد: «معتقد نیستم مقامات ارشد سیاسی و حتی متوسط و افکار عمومی متوجه باشند که شرایطی به گونه‌ای است که رویکرد کاملا متفاوتی می‌طلبد.»

بورل با اشاره به اینکه اتحادیه اروپا در موضوع ارائه تسلیحات جدید به کی‌یف غالبا تردید دارد، خواستار رویکردی انعطاف‌پذیرتر در موضوع جنگ اوکراین شد.

«عصای جادویی نداریم»

نماینده عالی سیاست خارجی و امنیت اتحادیه اروپا گفته این اتحادیه ذخایر تسلیحاتی خود را تمام کرده و عصای جادویی برای انتقال موشک‌های بیشتر به کی‌یف را ندارد.

با این حال، ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین از کنگره آمریکا خواسته بسته کمکی اضافی به کی‌یف را تصویب کند. او روز پنج‌شنبه در مصاحبه‌ای گفت: «طفره رفتن از انجام این کار، به قیمت جان اوکراینی ها خواهد بود.»

ایالات متحده تا کنون بیشتر از همه کشورها به قیمت ده‌ها میلیارد دلار کمک نظامی به اوکراین ارائه کرده اما اکنون تخصیص بودجه بیشتر را متوقف کرده است

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر