کد خبر: 180515
A

سفر غیرمنتظره زلنسکی به عربستان سعودی

ولودیمیر زلنسکی، با انتشار تصاویری در کانال تلگرام خود از سفر به عربستان‌ سعودی و برنامه دیدار با محمد بن‌سلمان خبر داد.

سفر غیرمنتظره زلنسکی به عربستان سعودی

به گزراش سایت دیده‌بان ایران؛ رییس‌جمهوری اوکراین، ولودیمیر زلنسکی، با انتشار تصاویری در کانال تلگرام خود از سفر به عربستان‌ سعودی و برنامه دیدار با محمد بن‌سلمان خبر داد و نوشت: «برای ادامه گفت‌وگوی منظم با محمد‌بن‌سلمان، ولی‌عهد عربستان‌سعودی وارد این کشور شدم.»

او در این پیام نوشت: «سال گذشته در جده نشستی در سطح مشاوران داشتیم که از منظر اجرایی مفید بود. حال به برگزاری اولین نشست صلح نزدیک شده‌ایم و روی تداوم حمایت فعال از سوی عربستان‌سعودی حساب می‌کنیم.»
 
رییس‌جمهوری اوکراین همچنین با اشاره به تلاش‌های پیشین عربستان برای تسهیل فرآیند تبادل اسرا میان روسیه و اوکراین، در این پیام تلگرامی نوشت: «مساله دوم این سفر بازگشت اسرا و افراد دیپورت ‌شده است... مطمئن هستم که این دیدار پرثمر خواهد بود.»
 
او اعلام کرد که در این سفر به رایزنی درباره همکاری‌های اقتصادی و مشارکت عربستان در بازسازی اوکراین خواهد پرداخت. این سفر در‌حالی است که عربستان و اکثر کشورهای عربی حاشیه خلیج‌ فارس روابط خوبی با روسیه دارند و در ۲ سال گذشته تلاش کرده‌اند در جنگ اوکراین بی‌طرف بمانند.
 
سفر قبلی زلنسکی به عربستان‌ سعودی، در اردیبهشت صورت گرفت که آن سفر نیز مانند سفر فعلی از قبل اعلام نشده بود. در آن زمان زلنسکی به‌عنوان مهمان افتخاری نشست سالانه اتحادیه عرب به جده رفت. 

منبع: جام جم آنلاین

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر