کد خبر: 180538
A

درخواست‌های پناهندگی به اتحادیه اروپا به بالاترین سطح در ۸ سال گذشته رسید

گزارش تازه آژانس پناهندگی اتحادیه اروپا (EUAA) که روز چهارشنبه منتشر شد، نشان داد که درخواست‌های پناهندگی به کشورهای عضو اتحادیه اروپا در سال ۲۰۲۳ با ۱۸ درصد افزایش به ۱.۱۴ میلیون نفر رسید که بالاترین سطح از زمان بحران مهاجران در سال‌های ۱۶-۲۰۱۵ است.

درخواست‌های پناهندگی به اتحادیه اروپا به بالاترین سطح در ۸ سال گذشته رسید

به گزارش سایت دیده‌بان ایران؛ گزارش تازه آژانس پناهندگی اتحادیه اروپا (EUAA) که روز چهارشنبه منتشر شد، نشان داد که درخواست‌های پناهندگی به کشورهای عضو اتحادیه اروپا در سال ۲۰۲۳ با ۱۸ درصد افزایش به ۱.۱۴ میلیون نفر رسید که بالاترین سطح از زمان بحران مهاجران در سال‌های ۱۶-۲۰۱۵ است.

بر پایه این گزارش، سوری‌ها و افغان‌ها همچنان بزرگترین گروه‌های متقاضی هستند. شمار درخواست‌های پناهندگی اتباع ترکیه نسبت به سال ۲۰۲۲ حدود ۸۲ درصد افزایش یافته و به همین دلیل آنها در این رده‌بندی سوم شده‌اند.

این سازمان با اشاره به این که با توجه به این که اکثر کشورهای عضو اتحادیه اروپا، سرزمین‌های فلسطینی را به‌عنوان یک کشور به رسمیت نمی‌شناسند، ثبت صحیح تعداد آنها دشوار است، اعلام کرد: «تعداد فلسطینی‌هایی که به کشورهای عضو اتحادیه اروپا درخواست پناهندگی داده‌اند، در پی وقوع جنگ اسرائیل و حماس به رکورد ۱۱ هزار و ۶۰۰ نفر نفر رسیده است.»

منبع: یورونیوز

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر