کد خبر: 182588
A

پهپادهای اوکراین به پالایشگاه نفت سیزران روسیه حمله کردند

فرماندار منطقه سامارا در روسیه اعلام کرد که هواپیماهای بدون سرنشین اوکراینی به دو پالایشگاه نفتی در این منطقه حمله کردند.

پهپادهای اوکراین به پالایشگاه نفت سیزران روسیه حمله کردند

به گزارش سایت دیده‌بان ایران؛ فرماندار منطقه سامارا در روسیه روز شنبه اعلام کرد که هواپیماهای بدون سرنشین اوکراینی به دو پالایشگاه نفتی در این منطقه حمله کردند که بر اثر آن یکی از این تاسیسات در آتش سوخت. این پالایشگاه‌ها متعلق به غول نفتی دولتی «روس‌نفت» است.

در روسیه هم اکنون انتخابات ریاست جمهوری سه روزه در جریان است. ولادیمیر پوتین، رییس‌جمهوری فعلی این کشور روز جمعه کشور اوکراین را به تلاش برای خرابکاری در این انتخابات که مطمئنا خود او برای بار دیگر برنده خواهد شد، متهم کرد.

دیمیتری آزاروف، فرماندار منطقه سامارا در بیانیه‌ای در پیام‌رسان تلگرام ضمن اعلام خبر حمله به این تاسیسات نفتی نوشت: «پالایشگاه سیزران در حاشیه رودخانه ولگا آتش گرفت اما حمله به پالایشگاه نو وُکو بیشِف خنثی شد.»

وی در ادامه خاطرنشان کرد که «کارگران در هر دو پالایشگاه تخلیه شده‌اند و این حملات تلفات جانی در برنداشته است.»

فیلم تایید نشده‌ای که در این رابطه در فضای مجازی منتشر شده نشان می‌دهد که آتش‌سوزی بزرگی در پالایشگاه سیزران رخ داده و نیروهای اورژانس در محل مشغول هستند.

اوکراین در هفته‌های اخیر به‌شدت زیرساخت‌های نفتی روسیه را هدف قرار داده و به پالایشگاه‌های واقع در بخش اروپایی خاک روسیه حمله کرده است.

فرماندار استان مرزی بلگورود نیز اعلام کرده است که پنج نفر از جمله یک کودک در حمله پهپادی به خودرویی که در نزدیکی مرز اوکراین در حال حرکت بود زخمی شدند. بلگورود در ماه‌های اخیر تقریبا به طور مدام مورد این قبیل حملات قرار گرفته است.

 از نقطه نظر کی‌یف، زیرساخت‌های این چنینی می‌توانند نقش به سزایی در تداوم عملیات جنگی کرملین علیه اوکراین ایفا کنند.

یک منبع آگاه پیش‌تر به خبرگزاری رویترز گفته بود که «پالایشگاه‌های نفتی در داخل خاک روسیه در خدمت مجتمع نظامی-صنعتی مسکو فعالیت می‌کنند؛ در نتیجه حمله به آن‌ها نه تنها تدارکات تامین سوخت برای ادوات نظامی دشمن را قطع می‌کند بلکه منابع مالی روسیه را نیز کاهش می‌دهد.»

منبع: یورونیوز

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر