کد خبر: 182769
A

کره شمالی موشک بالستیک شلیک کرد

کره شمالی همزمان با حضور وزیر خارجه آمریکا در سئول، یک موشک بالستیک به سوی آب‌های شرق شبه‌جزیر کره پرتاب کرد.

کره شمالی موشک بالستیک شلیک کرد

به گزارش سایت دیده‌بان ایران؛ ارتش کره جنوبی مدعی شد که کره شمالی برای نخستین بار در دو ماه اخیر و همزمان با حضور آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا در سئول، یک موشک بالستیک شلیک کرد.

گارد ساحلی ژاپن نیز پرتاب موشک بالستیک از سوی کره شمالی را گزارش و اعلام کرد که این موشک فرود آمده است. ژاپن اندکی بعد اعلام کرد که موشک بالستیک دوم را نیز شناسایی کرده که در خارج از منطقه ویژه اقتصادی انحصاری این کشور فرود آمده است.

پیونگ‌یانگ در هفته‌های اخیر با استفاده اژ تسلیحات متعارف که اغلب زیر نظر کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی، انجام می‌شود، رزمایش نظامی برگزاری کرده است. این موشک بالستیک در حالی شلیک شده است که ارتش کره جنوبی و آمریکا پنجشنبه هفته گذشته به رزمایش مشترک و بزرگ ۱۰ روزه خود پایان دادند.

ارتش کره جنوبی دیروز نیز در رزمایشی دیگر، ناوگان دریایی و تفنگداران، بالگردها و خودروهای تهاجمی آبی‌-خاکی خود را با هدف افزایش شمار نیروها و تقویت جزایر غربی مجاور مرز دریای با کره شمالی، بسیج کرد.

وزیر خارجه آمریکا در بین مقامات ارشدی است که در اجلاس برای دموکراسی به میزبانی کره جنوبی شرکت کرده است.

گفته می‌شود موشک بالستیکی که کره شمالی امروز شلیک کرده است، درست مشابه موشک بالستیکی است که ۱۴ ژانویه شلیک کرد و یک موظک هایپرسونسک میان‌برد سوخت جامد است.

منبع: مهر

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر