کد خبر: 182934
A

"عقبگرد" استرالیا ازقرار دادن سپاه در فهرست نهاد‌های تروریستی

دادستانی استرالیا اعلام کرده است که سپاه پاسداران یک سازمان دولتی محسوب می‌شود و از این رو، نمی‌توان آن را در فهرست سازمان‌های تروریستی قرار داد.

"عقبگرد" استرالیا ازقرار دادن سپاه در فهرست نهاد‌های تروریستی

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ اسکای‌نیوز در گزارشی اختصاصی از "عقبگرد" دولت استرالیا برای تروریست اعلام کردن سپاه پاسداران خبر داد.

بر اساس این گزارش، دادستانی استرالیا اعلام کرده است که سپاه پاسداران یک سازمان دولتی محسوب می‌شود و از این رو، نمی‌توان آن را در فهرست سازمان‌های تروریستی قرار داد.

مطابق اسناد افشا شده که نخستین‌بار یک شهروند ایرانی استرالیایی در تابستان گذشته بر اساس قانون آزادی اطلاعات در استرالیا درخواست و دریافت کرده است، دادستانی کل پیش از اعلام نظر خود در میانه ژانویه سال ۲۰۲۳، از وزارت خارجه استرالیا نظرخواهی کرده است.

در همین زمینه کلر چندلر، نماینده لیبرال و از منتقدان دولت استرالیا به اسکای نیوز گفته است که دادستانی کل استرالیا "تحت فشار" وزارت خارجه استرالیا از تروریستی اعلام کردن سپاه پاسداران منصرف شده است.

ین سیاست‌مدار پیش از این در بهبوحه اتفاقات پاییز ۱۴۰۱، از دولت استرالیا خواسته بود تا سپاه را در فهرست سازمان‌های تروریستی قرار دهد.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر