کد خبر: 170189
A
۲۶ سال پیش در چنین روزی؛

روایت هاشمی رفسنجانی از نظر آیت الله خامنه ای برای انتشار متن اظهارات تند امام علیه آیت الله منتظری

هاشمی رفسنجانی در خاطرات ۲۶ سال پیش در چنین روزی؛ به مذاکره با آیت الله یزدی، آیت الله جنتی و نظر رهبری درباره انتشار نامه امام خمینی علیه آیت الله منتظری پرداخت

روایت هاشمی رفسنجانی از نظر آیت الله خامنه ای برای انتشار متن اظهارات تند امام علیه آیت الله منتظری

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ هاشمی رفسنجانی در خاطرات پنجشنبه ۲۹ آبان ۱۳۷۶ نوشت: دیشب آخر شب آقای محمد یزدی رئیس قوه قضائیه تلفنی پیشنهاد کردند که من به جای ایشان فردا نماز جمعه را اقامه کنم که راجع به نامه امام در مورد آیت الله منتظری و مسائل روز تحلیل قابل قبولی ارائه دهم. گفتم راجع به متن نامه و اظهارات امام در آن جلسه که من و رهبری و آقایان ابراهیم امینی و علی مشکینی و احمدآقا بودیم باید گفت و گوی تازه ای با رهبری داشته باشیم و تاثیر نامه هم در چند روز آینده روشن شود که اظهار خلافی در نماز جمعه از سوی من نشود. 

بنابر گزارش دیده بان ایران؛ هاشمی رفسنجانی در خاطرات خود خاطرنشان کرد: امروز صبح آقای احمد جنتی تلفنی همین را خواست که همان جواب را دادم و گفتم نامه امام دو نسخه داشت یکی نزد احمد آقا ماند و دیگری در دست آیت الله منتظری است نمی‌دانم این متنی که خوانده شد از کجا بدست آمده و آیا متن کامل است یا ناقص است. این را باید بفهمیم. آیت الله خامنه ای نظرشان این است که متن اظهارات تند امام علیه آقای منتظری در آن جلسه بهتر است گفته شود.  من در خاطراتم این اظهارات را ننوشته ام ولی ایشان عین بخشی از الفاظ امام را به یاد دارند.

عصر هم آقای طاها هاشمی نماینده قم تلفنی گزارش وضع قم را داد و خواست که نماز جمعه فردا را من اقامه کنم. شب هم آقای فلاح از وزارت اطلاعات آمد و وضع قم، علما و آیت الله منتظری را گفت.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر