کد خبر: 177531
A
روزنامه‌گردی دیدبان تاریخ ۱۱ بهمن ۱۳۵۱؛

ایران با کمک شورولت آمریکا خودرو می سازد

تیتر یک روزنامه اطلاعات در تاریخ ۱۱ بهمن ۱۳۵۱ به ارائه یک اتومبیل جدید ساخت ایران از سال آینده، اختصاص دارد که در ادامه نیز گفته شده است که این اتومبیل با استفاده از حق لیسانس شورولت ساخت و وارد بازار می‌شود.

 ایران با کمک شورولت آمریکا خودرو  می سازد

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ صفحه اول روزنامه اطلاعات ۲۰ صفحه‌ای ۵۱ سال قبل امروز چهارشنبه ۱۱بهمن ۱۳۵۱ را مشاهده می‌کنید که به قیمت ۵ ریال منتشر شده بود. تیتر یک این روزنامه عصرگاهی چاپ‌ تهران اختصاص دارد به ارائه یک اتومبیل جدید ساخت ایران از سال ِ آینده؛ خلاصه متن خبر را که در صفحه ۱۷ روزنامه منتشر شده است را با هم‌ مروری دوباره می‌کنیم؛

IMG_20220131_074234_000

یک اتومبیل جدید سواری ساخت ایران از سال آینده به بازار عرضه خواهد شد. یک مقام‌ مسئول در این زمینه به خبرنگار ما گفت؛ این اتومبیل در یکی از کارخانه‌های اتومبیل سازی داخلی با استفاده از حق لیسانس شورولت و یا احتمالا اویل ساخته خواهد شد. از قیمت این اتومبیل هیچ گونه اطلاعی در دست نیست ولی گفته میشود تولید کنندگان آن سعی خواهند کرد که قیمت آن را در حدی تعیین کنند که از هر جهت قابل رقابت با اتومبیل‌های مشابه باشد.
 
درباره قیمت اتومبیل‌های ژیان برای سال ۵۲ نیز گفته شد: قیمت اتومبیل‌های ژیان در سال آینده ثابت خواهند ماند و در مورد شکل آن باید گفته شود که تغییری در آن داده نمی‌شود ولی یک سری اقدامات جدید برای ایجاد استحکام بیشتر و تامین طول عمر زیادتر اتومبیل صورت خواهد گرفت که از آن جمله نصب گیربوکس قویتر و آهن کشی شاسی و تقویت کمک فنرهای عقب و آهن کشی در قسمت جلوی ژیان خواهد بود. مقام مذکور در شرکت ژیان افزود، برای اتومبیل ژیان ۵۲، قفل فرمان در نظر گرفته شده تا از سرقت اتومبیل جلوگیری شود. و برای این منظور فقط ۲۵۰ تومان قیمت اضافی اخذ خواهد شد.
همچنین در قیمت‌های پیکان مدل ۵۲ نیز تغییری داده نخواهد شد. ضمنا ساخت یک مدل پیکان تازه ۲ در (کوپه) که قرار بود از امسال آغاز شود به سالهای بعد موکول شد. تنها تغییر پیکان در سال ۵۲ رنگ آن خواهد بود‌. پیکان هم با رنگ‌های جدیدی به بازار عرضه خواهد شد.
 
تهیه و تنظیم: مصطفی رحیمی مشکله

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر