کد خبر: 177631
A
روزنامه گردی دیدبان تاریخ ۱۲ بهمن ۱۳۶۴؛

افتتاح اولین ماهواره صداوسیما

گزارش‌های کیهان از آغاز جشن‌های سراسری انقلاب و مراسم هفتمین سالگرد انقلاب اسلامی با سخنان رییس جمهوری آغاز شد. تیتر یک صفحه اول روزنامه ۲۴ صفحه‌ای کیهان در ۳۷ سال قبل چنین روزی، شنبه ۱۲ بهمن سال ۱۳۶۴ اختصاص دارد به آغاز جشن‌های انقلاب و تنها عکس یک روزنامه هم به همین موضوع اختصاص دارد.

افتتاح اولین ماهواره صداوسیما

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ گزارش‌های کیهان از آغاز جشن‌های سراسری انقلاب و مراسم هفتمین سالگرد انقلاب اسلامی با سخنان رییس جمهوری آغاز شد. تیتر یک صفحه اول روزنامه ۲۴ صفحه‌ای کیهان در ۳۷ سال قبل چنین روزی، شنبه ۱۲ بهمن سال ۱۳۶۴ اختصاص دارد به آغاز جشن‌های انقلاب و تنها عکس یک روزنامه هم به همین موضوع اختصاص دارد. تصویب تشکیل سازمان میراث فرهنگی کشور، ساخته شدن ۲۵ ترکیب جدید آنتی بیوتیک در دانشگاه شیراز و بارش دومین برف سنگین در مناطق کوهستانی و شمال غرب کشور از دیگر تیترهای شاخص و مهم این جریده عصرگاهی هستند.

اما آغاز به کار اولین ماهواره صداوسیمای جمهوری اسلامی یکی از سوتیترهای این صفحه روزنامه کیهان است که متن خبر فوق که در صفحات داخلی به چاپ رسیده به شرح زیر است؛

اولین ماهواره صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران عصر دیروز طی مراسمی با حضور رییس مجلس شورای اسلامی ایران، مدیرعامل صدا و سیما، قائم مقام سپاه پاسداران، تنی چند از وزیران و نمایندگان مجلس شورای اسلامی ایران کار خود را آغاز کرد. در این مراسم که مستقیما از شبکه سراسری جمهوری اسلامی ایران پخش شد، ابتدا محمد هاشمی مدیر عامل صدا و سیما یادآور شد؛ 

با توجه به شرایط جغرافیایی، برای پوشش کامل کشور با سیستم قدیمی مایکروویو نیاز به سه هزار رله تلویزیونی بود که از این تعداد ۵۰۰ ایستگاه در حال حاضر موجود است و زیر پوشش بردن سراسر ایران ۵۰ سال طول می‌کشید. همچنین شش برابر رله ماهواره‌ای نیز هزینه داشت. حال آنکه با سیستم جدید ما می توانیم با ساخت ۵۰۰ رله ماهواره ای در سال، ظرف چند سال آینده کل کشور را زیر پوشش تلویزیونی قرار دهیم. وی همچنین در سخنان خود به تشریح افزایش تولیدات داخلی پرداخت و اشاره‌ کرد که در حال حاضر ۸۸ درصد برنامه های رادیویی با کلام و تنها ۱۲ درصد از موزیک استفاده می‌شود. 

photo_2023-02-01_09-30-46

در این‌ مراسم حجت الاسلام هاشمی رفسنجانی رییس مجلس شورای اسلامی نیز طی سخنان کوتاهی از دست‌اندرکاران طرح سیستم‌ ماهواره‌ای تشکر کرد و گفت؛ در هیچ جای دنیا کشوری وجود ندارد که بدون کمک گرفتن از ابرقدرت‌ها بتواند دست به چنین اقدامی بزند اجرای این سیستم نشان دهنده قدرت فنی و علمی جمهوری اسلامی ایران است.

تهیه و تنظیم: مصطفی رحیمی مشکله

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر