کد خبر: 178578
A
روزنامه گردی دیدبان تاریخ ۲۰ بهمن ۱۳۶۹:

فرود اضطراری ۶ فروند هواپیمای عراقی در خاک ایران

تیتر یک روزنامه ۱۶ صفحه‌ای جمهوری اسلامی در ۳۳ سال قبل امروز شنبه ۲۰ بهمن سال ۱۳۶۹ اختصاص دارد به سخنان آیت‌الله خمینی در خطبه‌های نمازجمعه دیروز تهران. ایشان در بخشی از خطبه‌ها گفته بودند، ملت بزرگوار ایران با حفظ ارزش‌های انقلاب راه امام را ادامه خواهد داد.

فرود اضطراری ۶ فروند هواپیمای عراقی در خاک ایران

به گزارش سایت دیده‌بان ایران؛ تیتر یک روزنامه ۱۶ صفحه‌ای جمهوری اسلامی در۳۳ سال قبل امروز شنبه ۲۰ بهمن سال ۱۳۶۹ اختصاص دارد به سخنان آیت‌الله خمینی در خطبه‌های نمازجمعه دیروز تهران. ایشان در بخشی از خطبه‌ها گفته بودند، ملت بزرگوار ایران با حفظ ارزش‌های انقلاب راه امام را ادامه خواهد داد و اگر در جامعه‌ای کسانی به فکر سوء استفاده باشند و به جای رفاه ملت، رفاه خود را در نظر بگیرند و به منافع مردم ب‌ اعتنا باشند، بی تقوایی کرده‌اند.

از دیگر تیترهای این شماره روزنامه می‌توان به بازدید پنج ساعته رییس جمهوری هاشمی رفسنجانی از مناطق سیل زده سیستان و دلجویی از آسیب دیدگان و افتتاح بزرگترین و مدرن ترین کارخانه سرم‌سازی خاورمیانه در تبریز اشاره داشت.

از آخرین اخبار جنگ خلیج پارس هم می‌توان به مخالفت شوروی با تجزیه عراق و اعلام شدیدترین هشدار مستقیم علیه عراق از سوی آمریکا اشاره داشت که این کشور - عراق - را به استفاده از سلاح هسته‌ای تهدید کرده است. در ضمن بمباران پل‌ها، خطوط آهن  و راه‌های تدارکاتی شهرهای عراق هم به شدت ادامه دارد. در صفحه دوم روزنامه به خبری درباره فرود اضطراری ۶ فروند دیگر از هواپیماهای نظامی عراق در خاک کشورمان بر می‌خوریم که متن خبر فوق به شرح زیر است؛

photo_2023-02-09_09-27-36

یک منبع مطلع نظامی عصر پنجشنبه به خبرگزاری جمهوری اسلامی گفت که طی روزهای چهارشنبه و پنجشنبه مجموعا شش فروند دیگر از هواپیماهای نظامی عراقی در موقعیتهای اضطراری وارد فضای جمهوری اسلامی ایران شده اند. 

این منبع نظامی افزود؛ از این شش فروند تنها یک فروند موفق شد در وضعیت اضطراری و شرایط نامساعد جوی در خاک جمهوری اسلامی ایران سالم به زمین بنشیند. 

وی توضیح داد؛ یک فروند از این هواپیماها به هنگام فرود اضطراری در جاده های استان کردستان منهدم گردید و خلبان آن کشته شد. همچنین دو فروند دیگر که در جاده های استان لرستان اقدام به فرود اضطراری کرده بودند آسیب کلی دیدند. 

این‌ منبع نظامی افزود؛ یکی دیگر از این هواپیماها نیز به هنگام فرود اضطراری در جاده های باختران دچار صدمات کلی شد و پنجمین هواپیما نیز در نزدیکی همدان سقوط کرد لکن خلبان آن نجات یافت. وی افزود؛ ششمین هواپیمای نظامی عراق نیز در یکی از فرودگاه‌های کشور سالم به زمین نشست.

photo_2023-02-09_09-27-59

بر پایه این گزارش یکی دیگر از خلبانان عراقی که روز پنجشنبه با استفاده از چتر نجات در نواحی مرزی جمهوری اسلامی ایران فرود آمد به دلیل جراحات وارده به بیمارستانی در باختران منتقل شد. 

این‌ منبع مطلع نظامی افزود؛ هواپیمای این خلبان عراقی که ظاهرا توسط جنگنده های غربی هدف قرار گرفته بود در حالی که آتش گرفته بود در حال سقوط مشاهده شد.

تهیه و تنظیم: مصطفی رحیمی مشکله

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر