کد خبر: 181642
A
روزنامه گردی دیدبان تاریخ ۱۸ اسفند ۱۳۵۸؛

دادگاه‌های سیار کنترل قیمت‌های شب عید را آغاز کردند

کیهان ۴۵ سال پیش در چنین روزی ۱۸ اسفند سال ۱۳۵۸ پیش رویتان است. تیتر یک روزنامه امروز اختصاص دارد به درخواست دانشجویان از شورای انقلاب برای معرفی کسی غیر از صادق قطب زاده برای تحویل گروگانها. دانشجویان، قطب زاده را غیرقابل قبول می دانند! اخبار حاکی است که گویا حتی با تحویل گروگانها، لانه جاسوسی کماکان در اختیار دانشجویان خواهد بود. از آن سو عزت الله سحابی اعلام کرده است که آزادی گروگانها، مشروط به بازگرداندن شاه است.

دادگاه‌های سیار کنترل قیمت‌های شب عید را آغاز کردند

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ کیهان روز شنبه ۱۸ اسفند سال ۱۳۵۸ پیش رویتان است. تیتر یک روزنامه امروز اختصاص دارد به درخواست دانشجویان از شورای انقلاب برای معرفی کسی غیر از صادق قطب زاده برای تحویل گروگانها. دانشجویان، قطب زاده را غیرقابل قبول می دانند! اخبار حاکی است که گویا حتی با تحویل گروگانها، لانه جاسوسی کماکان در اختیار دانشجویان خواهد بود. از آن سو عزت الله سحابی اعلام کرده است که آزادی گروگانها، مشروط به بازگرداندن شاه است.

شورای انقلاب ‌هم بدنبال تقاضای چند گروه سیاسی، آمادگی خود را برای حضور در مناظرات تلویزیونی اعلام داشته و در میتینگ سازمان چریک‌های فدایی خلق در تهران نیز درگیری رخ داده است که آیت الله مهدوی کنی سرپرست وزارت کشور اعلام داشته که عاملان درگیری‌های دیروز تحت تعقیب قرار می‌گیرند.

اما خبری با عنوان دادگاه‌های سیار کنترل قیمت‌های شب عید را آغاز کردند در صفحه اول روزنامه مشاهده می‌شود که متن این خبر به شرح زیر میباشد؛

IMG_20240308_100642_327

دادگاه‌های سیار کمیته امور صنفی امام از امروز در میدان‌های مخبرالدوله، ولی‌عصر و سه راه جمهوری مستقر شدند تا نرخ کاهش و پوشاک‌ را شدیدا کنترل کنند و دادگاه سیار به شکایت خریداران در محل رسیدگی کرده و فروشندگان متخلف را در محل مجازات می کنند.

حسین افشار معاون کمیته امور صنفی امام از کلیه خریداران خواست در صورتیکه به گرانفروشی برخوردند مراتب را به اولین دادگاه سیار مبارزه با گرانفروشی اطلاع دهند تا به شکایت آنان رسیدگی شود.

کمیته صنفی امام همچنین از روز ۲۵ اسفند که خرید میوه و شیرینی جهت مصرف شب عید شروع میشود دادگاه‌های سیار تشکیل می‌دهند. وی افزود نرخ میوه و شیرینی تعیین شده و برای جلوگیری از سودجویی و حرکت‌های غیر مردمی بعضی از قنادیها، در روز موعود اعلام‌ می‌شود.

افشار از عدم‌ همکاری بعضی از دستگاه‌ها گله کرد و گفت دستگاه‌ها نه تنها با ما همکاری نمی کنند بلکه عملا جلوی حرکت‌های انقلابی ما را می گیرند که نتیجه آن معلوم است اجحاف بیشتر به مشتری و رواج گرانفروشی. وی افزود، حرکات تند انقلابی ما که بنا به امر امام صورت گرفته بود عملا موجب شد که قیمت‌ها به وضع متعادل برگردد اما کارشکنی بعضی از دستگاه‌های دولتی موجب شد که نه تنها قیمت‌ها شکسته نشود بلکه با توجه به قدرت خرید مردم بخصوص کارمندان در شب عید، قیمت‌ها دوباره سیر صعودی پیدا کند.

IMG_20240308_100642_988

وی در پایان افزود، از همه مردم بخصوص خریداران می خواهیم که ما را در این کار  مردمی یاری دهند و نگذارند عده ای سودجو، بخصوص در این شب عید به آنان اجحاف کنند.

تهیه و تنظیم: مصطفی رحیمی مشکله

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر