کد خبر: 183323
A
روزنامه گردی دیدبان تاریخ ۵ فروردین ۱۳۵۷؛

از ساعت ۲۴ فردا قیمت بنزین گران میشود

تیتر اول صفحه نخست روزنامه اطلاعات ۵ فروردین سال ۱۳۵۷ به تیراندازی فالانژیست ها به نیروهای نظامی ایران در جنوب لبنان اختصاص دارد. آخرین پیام نوروزی محمدرضا پهلوی هم تیتر دیگر این جریده است که سوءاستفاده از آزادی در ایران را محکوم به شکست خوانده است. گزارشی خبری درباره جلو رفتن یکساعته ساعتها، آغاز ثبت نام کنکور، کشته شدن ۷۸ نفر در حوادث نوروزی امسال که ۲۹ نفر آنها در سانحه تصادف یک اتوبوس کشته شده اند از جمله تیترهای مهم دیگر این روزنامه هستند. به صفحات داخلی روزنامه می رویم به خبری در رابطه با گران شدن قیمت بنزین از ساعت ۲۴ فردا شب بر می خوریم

از ساعت ۲۴ فردا قیمت بنزین گران میشود

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ تیتر اول صفحه نخست روزنامه اطلاعات روز دوشنبه ۵ فروردین سال ۱۳۵۷ به تیراندازی فالانژیست ها به نیروهای نظامی ایران در جنوب لبنان اختصاص دارد. آخرین پیام نوروزی محمدرضا پهلوی هم تیتر دیگر این جریده است که سوءاستفاده از آزادی در ایران را محکوم به شکست خوانده است. گزارشی خبری درباره جلو رفتن یکساعته ساعتها، آغاز ثبت نام کنکور، کشته شدن ۷۸ نفر در حوادث نوروزی امسال که ۲۹ نفر آنها در سانحه تصادف یک اتوبوس کشته شده اند از جمله تیترهای مهم دیگر این روزنامه هستند. به صفحات داخلی روزنامه می رویم به خبری در رابطه با گران شدن قیمت بنزین از ساعت ۲۴ فردا شب بر می خوریم که متن کامل این خبر به شرح زیر می باشد؛

از ساعت ۲۴ فردا قیمت بنزین گران خواهد شد و طبق اطلاعیه ای که از جانب دولت صادر شده، قیمت هر لیتر بنزین عادی ۲ ریال و هر لیتر بنزین سوپر ۲ و نیم ریال افزایش خواهد یافت.

-5830352713899162498_121

افزایش قیمت بنزین که از سال قبل آغاز شده است به مدت پنج سال ادامه خواهد یافت‌ و در شروع سال پنجم - ۱۳۶۲- قیمت هر لیتر بنزین عادی ۱۶ ریال و هر لیتر بنزین سوپر ۲۰ ریال خواهد بود. در دومین سال افزایش قیمت که از آغاز هفتم فروردین (ساعت ۱۲ فردا شب) به اجرا گذاشته میشود، قیمت هر لیتر بنزین عادی ۱۰ ریال و هر لیتر بنزین سوپر ۱۲ و نیم ریال خواهد بود.

خبرنگار ما گزارش میدهد که در اولین سال افزایش قیمت بنزین قرار شد که به هر یک از تاکسی ها، ماهانه مبلغ دو هزار ریال کوپن مجانی داده شود، بدین شرط که در نرخ حمل و نقل مسافر تغییری داده نشود. امسال نیز در شروع دومین سال گرانی بنزین این برنامه مورد تایید قرار گرفته در حالیکه رانندگان تاکسی معتقدند که بعلت افزایش دو ریال مجدد به بنزین، دو هزار ریال ماهانه بایستی به چهار هزار ریال تغییر پیدا کند.

-5830352713899162499_121

در گزارش خبرنگار ما اضافه شده است که هنوز نظریه قطعی در مورد پرداخت ما به التفاوت قیمت بنزین به رانندگان تاکسی در قبال گرانی مشخص نشده است اما پیش بینی میشود که در روزهای آینده میزان کمک دولت به تاکسی ها برای دومین سال تعیین شود.

تهیه و تنظیم: مصطفی رحیمی مشکله

 

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر