کد خبر: 130496
A
سخنگوی سازمان غذا و دارو:

رسانه های معاند درباره «کمبود دارو» بزرگنمایی می کنند

سخنگوی سازمان غذا و دارو گفت: وزارت بهداشت موظف به واردات داروهایی که مشابه تولید داخل دارند، نیست و گشایش هایی در تامین ارز مورد نیاز دارو ایجاد شده و امیدواریم با این گشایش ها، اقلام کمبود دارویی به حداقل برسد.

رسانه های معاند درباره «کمبود دارو» بزرگنمایی می کنند

به گزارش دیده بان ایران، محمد هاشمی : بر اساس سیاست های حاکمیتی و قوانین و مقررات، وزارت بهداشت موظف به واردات داروهایی که مشابه تولید داخل دارند، نیست اما این مساله با مغالطه و بزرگنمایی برخی افراد و بطور خاص رسانه های بیگانه و معاند کمبود تلقی می شود.

وی اظهارداشت: چندین سال است که تحقق اقتصاد مقاومتی مورد تاکید مقام رهبری و مسئولان کشور است و پیشرفت صنایع داروسازی و تجهیزات پزشکی یکی از نمودهای تحقق این سیاست‌ها در حوزه سلامت است.

هاشمی ادامه داد: در حال حاضر حدود ۹۷درصد از داروهای مورد نیاز کشور، تولید داخلی است و تلاش همه ما، خودکفایی و تامین همه داروها در داخل کشور است.

سخنگوی سازمان غذا و دارو گفت: یکی از وظایف وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو، حمایت از تولید داخل و جلوگیری از واردات داروهای خارجی دارای مشابه داخلی است؛ اقلام کمبود دارویی مشخص است و سازمان غذا و دارو برای واردات آنها، هر ماه اطلاعیه‌هایی صادر می کند. 

هاشمی افزود: تقاضای ما از پزشکان، تجویز داروهای ایرانی و موجود است تا مردم برای تهیه دارو با سختی و مشکلات فراوان و بعضا رجوع به بازار غیررسمی و قاچاق و تقلبی، روبرو نشوند. 

وی تصریح کرد: خوشبختانه با همراهی رییس جمهور، معاون اول وی و به ویژه هماهنگی دستگاه اقتصادی و بانک مرکزی، گشایش‌هایی در تامین ارز مورد نیاز دارو ایجاد شده و امیدواریم با این گشایش‌ها، اقلام کمبود دارویی به حداقل برسد.

وی در پایان با انتقاد از برخی رسانه ها که گزارش و مصاحبه های قدیمی با موضوع کمبودهای دارویی منتشر می‌کنند، تاکیدکرد: انتشار چنین گزارش های در تضاد با منافع ملی است و به نفع جامعه، سلامت و پیشرفت‌های صنعت داروسازی نیست.

منبع: ایرنا

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر