کد خبر: 175639
A

افراد مبتلا به اختلال شخصیتی چگونه رفتاری دارند

یک روانپزشک گفت: افراد مبتلا به اختلال شخصیت ضد اجتماعی، دلبستگی به دیگران و قوانین زندگی اجتماعی ندارند.

افراد مبتلا به اختلال شخصیتی چگونه رفتاری دارند

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ فربد فدایی در گفتگو با رادیو سلامت، با بیان اینکه افراد مبتلا به اختلال شخصیت ضد اجتماعی، دلبستگی به دیگران و قوانین زندگی اجتماعی ندارند، افزود: این افراد بی عاطفه و به فکر لذت‌های آنی هستند. نسبت به همسر و فرزند احساس مسئولیت نمی‌کنند و با وجود اینکه رفتارشان موجب تنبیه و تحقیر آنها می‌شود، نمی‌توانند رفتارشان را تغییر دهند.

وی با بیان اینکه این افراد قضاوت اجتماعی ندارند، ادامه داد: افراد مبتلا به اختلال شخصیت ضد اجتماعی عموماً با دلیل تراشی، خودشان را متقاعد می‌کنند که اعمالشان درست است

این روانپزشک گفت: فرد ضد اجتماعی می‌داند که چه کار می‌کند و به عملکرد نامناسب خود آگاه است و می‌داند این رفتار پذیرفته نیست، اما دیگران برای او اهمیت ندارند.

وی با تاکید بر اینکه اختلال شخصیتی، تنها اختلالی است که قبل از ۱۸ سالگی و در دوران کودکی هم نشانه‌هایی دارد، افزود: کودک مبتلا دروغ می‌گوید، جانوران و کودکان کم سن و سال تر از خود را آزار می‌دهد. سریع عصبانی می‌شود و از مدرسه فرار می‌کند.

فدایی ادامه داد: فرد مبتلا به این اختلال، از دوران کودکی خشن و پرخاشگر است. سیگار می‌کشد. شب بیرون از منزل می‌ماند و در اغلب اوقات، خانواده‌ی او از هم گسیخته است.

وی در ادامه بیان کرد: اگر این موارد در کودکی دیده شود و کودک درمان نشود، او در نوجوانی و بزرگسالی اختلال دچار شخصیت ضد اجتماعی می‌شود.

این روانپزشک گفت: نبودن پدر در سن حساس، یعنی سن قبل از مدرسه، ممکن است با اختلال ضد شخصیت اجتماعی کودک مرتبط باشد.

فدایی در خصوص چگونگی رفتار با این افراد، اظهار داشت: با آرامش با افراد دارای اختلال شخصیت ضد اجتماعی رفتار کنید. در این افراد تنبیه تأثیری ندارد، اما گروه درمانی توسط فرد آگاه، با صبر و حوصله ممکن است مؤثر واقع شود.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر