کد خبر: 148426
A

نماینده مجلس یازدهم: صداوسیما به دنبال کنترل پست های اینستاگرامی مرتبط با فیلم هاست

مجتی توانگر نماینده مجلس یازدهم به نامه نگاری پیمان جبلی رئیس صدا و سیما برای فیلترینگ یک پلتفرم با ابراهیم رئیسی واکنش نشان داده است.

نماینده مجلس یازدهم: صداوسیما به دنبال کنترل پست های اینستاگرامی مرتبط با فیلم هاست

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ مجتی توانگر نماینده مجلس یازدهم به نامه نگاری پیمان جبلی رئیس صدا و سیما با رئیس جمهور برای فیلترینگ فیلیمو که روز گذشته در سایت دیده بان ایران منتشر شد، واکنش نشان داد. 

مجتبی توانگر نماینده مجلس یازدهم در واکنش به نامه پیمان جبلی نوشت: صداوسیما حاضر نیست قانون پیشنهادی خود برای ⁧ صوت‌وتصویرفراگیر⁩ را ارایه نماید. تفسیر صداوسیما از صوت و تصویر فراگیر در فضای مجازی بسیار موسع و حالت یله و رها بوده و عملا به نظر مسوولین این سازمان، هر آنچه صوت و تصویر که در اینترنت منتشر می‌شود باید از صداوسیما اخذ مجوز نموده وحتی پست‌های اینستاگرام مرتبط با فیلم هم از سوی سکوها با صداوسیما تنظیم گردد.

بنابر گزارش دیده بان ایران؛ ا‌ین نماینده مجلس با اشاره به تفسیر صدا و سیما از نظارت بر فضای مجازی و VOD ها خاطر نشان کرد: این تفسیر در تداخل با مسئولیت‌ها و اختیارات سایر ارکان قرار دارد و بر فرض محال اگر چنین باشد، باید مرکز ملی فضای مجازی، وزارت فرهنگ، وزارت ارتباطات و سایر نهادهای ذی‌مدخل درحوزه خدمات محتوایی را منحل و اختیاراتشان را به صداوسیما محول کنیم!

نماینده مجلس یازدهم خاطر نشان کرد:‌چندی پیش شورای عالی امنیت ملی⁩ طی نامه‌ای به مجلس ضمن بیان تحلیلی، فرصت‌ها وچالش‌های این صنعت برای کشور و با نگاهی مثبت به این صنعت خواستار این شده که با قیدفوریت، اقدامات لازم برای تدوین وتصویب قوانین مورد نیاز در زمینه صوت وتصویر فراگیر به عمل آید.

بیشتربخوانید:متن نامه رئیس صدا و سیما به رئیس جمهور/ با فیلیمو برخورد و دامنه اینترنتی آن مسدود شود!+متن نامه

توانگر نوشت: دوران اینکه با نگاه بسته و "نظارتی بدون چارچوب" بخواهیم، پلتفرم‌های دانش‌بنیان و ⁧ اقتصاد دیجیتال⁩ را تنظیم‌گری کنیم گذشته؛ بایستی با هم‌اندیشی با همه اجزای این اکوسیستم در جهت افزایش غنای محتواهای تولید شده در فضای مجازی کمک کنیم.

 

photo_2023-01-29_16-34-12

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر