کد خبر: 163091
A

رهبر انقلاب اسلامی: باید در کنار مذاکرات،‌ تحریم‌ها را خنثی کرد

رهبر انقلاب خطاب به دولتمردان فرمودند: همه اقدامات مثبت دولت که با این زحمت انجام می‌گیرد، تحت‌الشعاع مشکلات معیشتی مثل گرانی مسکن و اجاره‌بها قرار می‌گیرد و این حیف است.

رهبر انقلاب اسلامی: باید در کنار مذاکرات،‌ تحریم‌ها را خنثی کرد

به گزارش سایت دیده‌بان ایران؛ در سالروز شهادت شهیدان رجائی و باهنر و به مناسبت هفته دولت، رئیس‌جمهور و هیات دولت سیزدهم امروز با حضور در حسینیه‌ امام خمینی(ره) با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی دیدار کردند.

اهم بیانات رهبر انقلاب را بخوانید؛

*این هفته مزیّن است به نام دو شهید بزرگوار، شهید رجایی و شهید باهنر.

*نکته‌ی مطرح شدن این دو نفر چیست؟ در جهت گیری آنهاست. جهت گیری این دو نفر شهید عزیز، جهت گیری انقلابی و الهی بود.

*زندگی آنها درست منطبق بود با سرنوشت آنها. یعنی دنبال رضای الهی بودند، رضای الهی و کار برای مردم که این هم مشمول رضای الهی است، این مهم است پس.

*یعنی اسم رمز دولت های ما باید این باشد، کسب رضای الهی و کار برای مردم. اصلاً باید هدف را در این دو جمله خلاصه کنیم.

*مسئله معیشت مردم خیلی مهم است.

*همه اقدامات مثبت دولت که با این زحمت انجام می‌گیرد، تحت‌الشعاع مشکلات معیشتی مثل گرانی مسکن و اجاره‌بها قرار می‌گیرد و این حیف است.

*عمده تحریم‌ها،‌ با هدف گروگان‌گرفتن معیشت مردم است؛ باید در کنار مذاکرات،‌ تحریم‌ها را خنثی کرد.

*مهمترین شاخص خنثی‌سازی تحریم‌ها، کاهش تورم است.

*بنده در این سی و چند سال از همه‌ دولت ها با گرایش ها و توان های مختلف حمایت کردم. دلیلش هم واضح است، چرا که شرایط کشور و اهدافی که ما برای خودمان ترسیم کردیم در جمهوری اسلامی اقتضاء می کند که همه به قوه‌ مجریه که وسط میدان است، کمک کنند؛ رهبری کمک کند، مردم کمک کنند، روشنفکرها کمک کنند، نخبگان کمک کنند؛ قاعده‌اش این است، همه‌ دولت ها مستحق این کمک همه‌ جانبه هستند. ما به همه‌ دولت ها کمک کردیم. لکن در مورد این دولت علاوه‌ بر کمک، بنده با نگاه به این دو ساله، تمجید هم می خواهم بکنم.

*متأسفانه زبان دولت در بیان آنچه که انجام گرفته زبان رسایی نیست؛ اتفاقاتی که افتاده اتفاقات خوب،‌ به آن اندازه‌ای که شایسته و حقش هست به آن اندازه در نظر مردم و ذهن مردم منعکس نشده. بنده می خواهم یک مقداری بگویم شاید کمک بشود به اینکه حقایق و واقعیت هایی که در مورد دولت هست برای آحاد مردم و افرادی که نظر و غرضی ندارند بیشتر آشکار بشود.

*تعداد قابل توجهی از شاخص‌های اقتصاد کلان رشد و پیشرفت کرده است. دولت سیزدهم کارهای بزرگ و زیربنایی انجام داده که اثرش ممکن است به طور کامل امروز ظاهر نشود اما بالاخره ظاهر خواهد شد.

*آنچه که من میخواهم تکیه کنم این است که تعداد قابل توجهی از شاخص های اقتصاد کلان رشد را نشان می دهد، پیشرفت را نشان می دهد.

*بعضی از دولت ها طبیعتشان این است که فردا را قربانی امروز می کنند این دولت نکرده این کار را. کارهای بزرگ و زیربنایی را انجام داده که اثرش ممکن است امروز ظاهر نشود به طور کامل اما بالاخره ظاهر خواهد شد.

*در دولت سیزدهم در بخش مدیریتی هم کارهای بسیار خوبی در دولت انجام گرفته است. یکی از آنها حضور در بین مردم و مواجهه مستقیم با مشکلات مردم است این بسیار کار مفیدی است. از چند جهت مفید است. یکی‌ اینکه که شما اطلاعات دست اول پیدا می کنید. فواید دیگر هم دارد. ارتباط نزدیک و متواضعانه و صمیمی با مردم. این خیلی مهم است.

*ما حق نداریم با مردم رفتار از جایگاه استعلاء و استکبار برخورد کنیم و حرف بزنیم. ما کسی نیستیم. آنچه که هست متعلق به مردم است.

*اگر شأن شغلی و مقامی هم به ما داده شده اولاً مردم داده‌اند، ثانیاً داده شده برای اینکه به مردم خدمت بکنیم.

▫️ساده‌زیستی و کاهش تشریفات در سلوک شخصی و حکومتی دولت به خصوص شخص آقای رئیس‌جمهور برای من چشم‌گیر است.

*روحیه‌ی جهادی در دولت نشان داده می شود.

*به کارگیری جوانان در رده‌های گوناگون مدیریتی، این بسیار چیز مهمی است. چیز لازمی است و بحمداللّه در این دولت انجام گرفته است.

 

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر