کد خبر: 163354
A

حقیقت‌پور، فعال سیاسی اصولگر: امیدوارم این بار هیچ اصولگرایی با خالص‌سازها ائتلاف نکند

یک فعال سیاسی گفت: از مؤتلفه تا شورای وحدت و شورای ائتلاف و آقای قالیباف و همه و همه با آنها مشکل دارند. فقط امیدوارم این‌بار که شده هیچ اصولگرایی دنبال ائتلاف با خالص‌سازها نباشد و بگذاریم خودشان وارد انتخابات شوند تا بر همه روشن شود که آنها هیچ پایگاه اجتماعی‌ای ندارند و وزنشان بسیار اندک است.

حقیقت‌پور، فعال سیاسی اصولگر: امیدوارم این بار هیچ اصولگرایی با خالص‌سازها ائتلاف نکند

به گزارش سایت دیده‌بان ایران؛ اخیرا علی لاریجانی در گفت‌وگویی بار دیگر از واژه «خالص‌ساز» استفاده کرده و اینبار مبسوط‌تر هم در اینباره سخن گفته است. او می‌گوید که خالص‌سازها از ابتدای انقلاب حضور داشتند و همواره نگاهی کاسب‌کارانه و منفعت‌طلبانه داشتند.

منصور حقیقت‌پور، فعال سیاسی، درباره سخنان تازه لاریجانی گفت: «جریان خالص‌ساز بسیاری از نهادهای حاکمیتی را در اختیار گرفته است و به نوعی امورات را به نفع خود مهندسی می‌کند. این جریان فقط خود را انقلابی می‌داند و می‌گوید بقیه ضدانقلاب هستند، فقط خودش را ولایی می‌داند، فقط خودش را حزب‌اللهی قلمداد می‌کند، رهبری را فقط برای خودش می‌داند، جریانی که اندیشه و تفکر خودش را حق می‌داند و می‌خواهند هیچکس و هیچ گروهی جز خودشان اظهارنظر نکند».

او ادامه داد: «جریان خالص انحصارطلب، جاهل و عصبانی است و دست به خشونت هم می‌زند. راهکارهای لازم برای پیشبرد اهدافشان فقط خشونت و تندروی است. مهم‌ترین ویژگی‌های جریان خالص‌ساز اینهاست».

این تحلیلگر مسائل سیاسی همچین بیان کرد: «هدف جریان خالص‌ساز آن است که مجلس آینده انقلابی‌تر یا به تعبیر دقیق‌تر خالص‌تر از حتی مجلس کنونی باشد و می‌خواهند دولت بعدی هم در اختیار خودشان باشند. من خطاب به مردم می‌گویم که مردم، اگر می‌خواهید خالص‌سازها کنار بروند تا مملکت نفسی بِکشد، در انتخابات شرکت کنید و پر شور و حداکثری هم شرکت کنید».

حقیقت‌پور در پایان گفت: «خالص‌سازها در جبهه اصولگرایی حتما دست بالا را ندارند و فقط صدایشان بلند است زیرا آنها بلندگو در اختیار دارند. فرض کنید صد نفر یک جا ایستاده‌اند و فریاد می‌زنند اما در مقابل یک نفر ایستاده و پشت بلندگو فریاد می‌زند. طبیعی است صدای آن یک نفر بیشتر شنیده می‌شود. خالص‌سازها هم تریبون و قدرت در اختیار دارند و به همین دلیل هیاهویشان شنیده می‌شود. اکنون آنها جایگاهی در بین اصولگرایان ندارند و از مؤتلفه تا شورای وحدت و شورای ائتلاف و آقای قالیباف و همه و همه با آنها مشکل دارند. فقط امیدوارم این‌بار که شده هیچ اصولگرایی دنبال ائتلاف با خالص‌سازها نباشد و بگذاریم خودشان وارد انتخابات شوند تا بر همه روشن شود که آنها هیچ پایگاه اجتماعی‌ای ندارند و وزنشان بسیار اندک است».

منبع: نامه نیوز

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر