کد خبر: 163566
A

واکنش وزارت علوم به خبر اخراج ۵۸ استاد دانشگاه

وزارت علوم در واکنش به ادعای اخراج ۵۸ استاد دانشگاه که اخیرا از سوی برخی رسانه‌ها و در فضای مجازی مطرح شده، آماری از اساتیدی که با آنها قطع همکاری شده به همراه توضیحاتی ارائه داد.

واکنش وزارت علوم به خبر اخراج ۵۸ استاد دانشگاه

به گزارش سایت دیده‌بان ایران؛ بر اساس توضیحات روابط عمومی وزارت علوم، ۷ نفر از ۵۸ عضو هیات علمی دانشگاه‌ها به دلیل رکود علمی یا عدم تبدیل وضعیت و یا از دست دادن صلاحیت علمی و عمومی در وضعیت قطع همکاری با دانشگاه‌ها قرار گرفتند که دو نفر از آنها به دلیل پاسخ منفی استعلام از نهادها و مراجع امنیتی در وضعیت قطع همکاری قرار گرفتند.

یک نفر از اعضای هیات علمی که بدون اطلاع دانشگاه از کشور خارج شده است نیز در وضعیت بلاتکلیف قرار دارد. همچنین ۳ عضو هیات علمی نیز در سن قانونی بازنشست شده‌اند.

بر اساس گزارش وزارت علوم، ۵ نفر از اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها صرفا از پست مدیریتی خود استعفا داده‌اند و یا جابجا شده‌اند.

بر این اساس، ۳ عضو هیات علمی دانشگاه نیز که دارای پرونده قضایی بیرون از دانشگاه هستند، در وضعیت تعلیق موقت قرار دارند.

همچنین ۷ نفر از اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها دارای حکم از هیات رسیدگی تخلفات انتظامی اعضای هیات علمی هستند و به صورت موقت تعلیق شده‌اند و ۳ عضو هیات علمی نیز در هیات رسیدگی تخلفات انتظامی اعضای هیات علمی پرونده دارند ولی هنوز حکمی برایشان صادر نشده است.

۷ عضو هیات علمی نیز بدون رابطه استخدامی و به صورت حق التدریس در دانشگاه‌ها تدریس می‌کردند که با اتمام دوره قرارداد دیگر در آن دانشگاه تدریس نمی‌کنند و در نهایت ۳ نفر از ۵۸ عضو هیات علمی تعلیق شده، به دانشگاه‌های زیرمجموعه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تعلق دارند و ۱۷ نفر نیز در دانشگاه آزاد اسلامی مشغول فعالیت بوده‌اند.

توضیحات رسمی وزارت علوم در واکنش به خبر اخراج ۵۸ استاد دانشگاه

منبع: ایسنا

 

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر