کد خبر: 164035
A

جانشین مصباح یزدی: نظام جمهوری اسلامی یک نعمت است

حجت الاسلام رجبی، رئیس موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره): دشمنان اسلام در حال تلاش بی وقفه علیه، امت اسلام و نظام جمهوری اسلامی هستند. امت اسلام و نظام جمهوری اسلامی دو نعمت هستند. دشمنان تمام توان خود را در راستای تفرقه در این دو نعمت بکارگرفته اند

جانشین مصباح یزدی: نظام جمهوری اسلامی یک نعمت است

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ حجت الاسلام محمود رجبی رئیس موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره)، سخنان آیت الله خامنه ای در دیدار مردم سیستان و بلوچستان و خراسان جنوبی را راهشگا و الگویی برای وحدت اسلامی دانست و به ارگان اطلاع رسانی نزدیک به جبهه پایداری در حوزه علمیه قم(رسا) گفت:  امنیت و وحدت در فرهنگ بشری و در فرهنگ دینی بویژه در فرهنگ اسلامی از جایگاه بلندی برخوردار است.  همه انسان ها و حکومت ها برای امنیت، سرمایه گذاری بسیار بالایی کرده و آن را خط قرمز خود تعریف می کنند و حتی بودجه آن را سرّی در نظر می گیرند.

وی افزود: در قرآن کریم در توصیف حرم و خانه خدا، چهار بار بر امنیت به عنوان ویژگی برجسته آن تاکید شده است و امنیت را یکی از نعمت هایی که در سایه اسلام برای مردم جزیره العرب فراهم شده، می دانند؛ همچنین در وصف حکومت جهانی حضرت بقیه الله می فرماید «وَلَیُبَدِّلَنَّهُمْ مِنْ بَعْدِ خَوْفِهِمْ أَمْنًا یَعْبُدُونَنِی لَا یُشْرِکُونَ بِی شَیْئًا» یعنی خدا نعمت امنیت را زمینه ساز عبادت خالصانه خدا معرفی می کند.

بنابر گزارش دیده بان ایران؛ رئیس موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) با بیان این که در روایات هم دو تعبیر ویژه در مورد امنیت ذکر شده است خاطرنشان کرد: یکی از آن روایات، روایت «نعمتان‌ مجهولتان‌ الصّحّة والأمان» است و روایت دیگر، روایت «نعمتان مکفورتان الصحة و الامان» می باشد؛ یعنی هم قدر این نعمت شناخته نشده و هم شکر آن به جای آورده نمی شود و زمانی که قدر نعمتی دانسته نشود در صیانت از آن تلاشی صورت نمی گیرد و وقتی شکر نعمت به جای آورده نشود، خطر از دست دادن و محروم شدن از آن جدی است.

حجت الاسلام رجبی با اشاره به ضرورت وحدت و همبستگی در جامعه اسلامی؛ بخصوص در جمهوری اسلامی ایران بیان داشت: قرآن کریم درباره وحدت به صورت مکرر نسبت به تفرقه هشدار داده و از وحدت به عنوان نعمت بزرگی که امت اسلامی در سایه اسلام به آن دست یافته است، یاد می کند.

وی افزود: قرآن کریم می فرماید «وَاذْکُرُوا نِعْمَتَ اللَّهِ عَلَیْکُمْ إِذْ کُنْتُمْ أَعْدَاءً فَأَلَّفَ بَیْنَ قُلُوبِکُمْ فَأَصْبَحْتُمْ بِنِعْمَتِهِ إِخْوَانًا وَکُنْتُمْ عَلَى شَفَا حُفْرَةٍ مِنَ النَّارِ فَأَنْقَذَکُمْ مِنْهَا» یعنی قرآن تفرقه یک امت را لب پرتگاه سقوط بودن می داند و یکی از برکات  وجود مبارک پیامبر اسلام را وحدت بخشی ذکر کرده و می فرماید «فَبِما رَحمَةٍ مِنَ اللَّهِ لِنتَ لَهُم وَلَو کُنتَ فَظًّا غَلیظَ القَلبِ لَانفَضّوا مِن حَولِکَ» یعنی به (برکت) رحمت الهی در برابر آنان (مردم‌) نرم (و مهربان) شدی! و اگر خشن و سنگدل بودی از اطراف تو پراکنده می‌شدند.

بنابر گزارش دیده بان ایران؛ حجت الاسلام رجبی در پایان خاطر نشان کرد: دشمنان اسلام در حال تلاش بی وقفه علیه، امت اسلام  و نظام جمهوری اسلامی هستند. امت اسلام و نظام جمهوری اسلامی دو نعمت  هستند. دشمنان تمام توان خود را در  راستای تفرقه در این دو نعمت بکارگرفته اند. این در حالی است که وحدت امت اسلامی به ضرب المثل تبدیل شده است  دشمنان با استفاده از ابزار «تفرقه بینداز و حکومت کن» چنانکه فرعون هم از همین قانون برای تضعیف بنی اسراییل و حاکمیت برآنان استفاده کرد، از این ابزار استفاده می کنند. 

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر