کد خبر: 164192
A

احمدخاتمی: جمهوری اسلامی قدرتمندترین دولت منطقه است

احمد خاتمی، عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: دیدار مردم سیستان و بلوچستان و خراسان جنوبی با رهبر انقلاب از دیدارهای ویژه‌ای بود که ضد انقلاب را خیلی سوزانده است.برخی گفتند به مردم لباس بلوچی پوشانده اند و به تهران آورده‌اند، پیش از انقلاب هم خیلی از این حرف‌ها را می‌زدند و برخی می‌گفتند مردم در خیابان نیستند بلکه نوار می‌گذارند. شما ضد انقلاب چهل سال است که واقعیت را ندید و در خواب هستید و خمیازه می‌کشید و تا ابد هم به این راه ادامه خواهید داد.

احمدخاتمی: جمهوری اسلامی قدرتمندترین دولت منطقه است

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ حجت الاسلام سید احمد خاتمی امام جمعه موقت تهران در خطبه‌های این هفته نماز جمعه طی سخنانی اظهار داشت: عشق بخدا از مباحث بسیار مهم توحیدی است و در این جهان هستی باید قله عشق ما برای ذات ربوبی باشد.

وی افزود: محبت خدا باید در انسان نمود داشته باشد و یکی از بهترین نمودهای آن عشق به اولیای خدا است. محبت جاذبه ساز است و وقتی شما اهل بیت را دوست داشته باشید راه و روش آنها را دوست خواهید داشت. لذا سبک زندگی دینی این است که ببینیم امام رضا چکونه زندگی کرد و ما هم همانطور زندگی کنیم. اهل بیت راه به سوی خدا هستند و به ما نشان دادند چگونه عاشق بی قرار خدا باشیم.

حجت الاسلام خاتمی عنوان کرد: توجه به نماز اول سیره اهل بیت است و موجب برکت زندگی است. در جلسه‌ای خدمت رهبر انقلاب بودیم زمانیکه اذان گفتند ایشان فرمودند با بلند شدن صدای اذان ادامه جلسه لجبازی با نماز است؛ این برای ما یک درس است.

امام جمعه موقت تهران عنوان کرد: ماه مهر ماه بهار دانش است و من این بهار را به حوزه آموزشی کشور تهنیت عرض می‌کنم؛ امید است که سال تحصیلی سراسر موفقیت برای دانش پژوهان کشورمان داشته باشیم.

وی تصریح کرد: دیدار مردم سیستان و بلوچستان و خراسان جنوبی با رهبر انقلاب  از دیدارهای ویژه‌ای بود که ضد انقلاب را خیلی سوزانده است.برخی گفتند به مردم لباس بلوچی پوشانده اند و به تهران آورده‌اند، پیش از انقلاب هم خیلی از این حرف‌ها را می‌زدند و برخی می‌گفتند مردم در خیابان نیستند بلکه نوار می‌گذارند. شما ضد انقلاب چهل سال است که واقعیت را ندید و در خواب هستید و خمیازه می‌کشید و تا ابد هم به این راه ادامه خواهید داد.

بنابر گزارش دیده بان ایران؛ خاتمی عنوان کرد: رهبر انقلاب فرمودند که آمریکا مجموعه‌ای برای بحران‌زایی در کشورها ایجاد کرده است و در ایران روی اختلافات قوی و مذهبی کار می‌کنند. اما جواب آنها را هم رهبر انقلاب داد و به فضل خداوند دشمن در آینده هم ناکام خواهد ماند. دشمن در پی تخریب وحدت ملی و تضعیف امنیت ملی است البته مردم هم محکم در مقابل دشمن ایستاده‌اند.

امام جمعه موقت تهران اظهار داشت: حضور مردم در راهپیمایی اربعین یک رزمایش خدایی بی نظیر بود به صورتیکه که بیش از 22 میلیون نفر از سراسر جهان و 4 میلیون نفر از ایران در این پیاده روی حضور داشتند. این پیاده روی هیچ تحلیلی جز عشق ندارد. علاوه بر این، پیاده روی اربعین، نماد اتحاد و همدلی دو ملت ایران و عراق بود و انصافا جا دارد از مردم و ملت عراق بابت میزبانی از زائران اربعین تشکر کنیم.

وی ادامه داد: راهپیمایی اربعین رزمایش مواسات و همدلی بود. آنچه در این پیاده روی اجرا شد همه‌اش مردمی بود و یک ریال آن دولتی نبوده است. البته دولت وظیفه داشت پشتیبانی کند و من از دولت محترم و فرمانده فراجا صمیمانه تشکر می‌کنم. همچنین پیاده روی اربعین کلاس پایبندی به دین بود زیرا کسی که در این مسیر قرار گرفته در حرم امام حسین(ع) قرار گرفته است.

بنابر گزارش دیده بان ایران؛ خاتمی اظهار داشت: یکی از نشانه‌های تاثیرگذاری این حماسه عصبانیت دشمن است لذا باید به آنها گفت که از این عصبانیت بمیرید. برخی می‌گویند این راهپیمایی یک مانور تبلیغاتی است که باید گفت اگر دولتی چنین توانی دارد که 22 میلیون نفر را در یک مسیر قرار دهد قدرتمندترین دولت منطقه است.

احمدخاتمی در پایان گفت:ئاز هفته آینده هفته دفاع مقدس آغاز می‌شود و باید به استقبال این هفته رفت. ارزش جهاد فقط برای دوره جنگ نیست و خانواده شهدا و ایثارگران تا پایان نور چشم این ملت هستند. مردم و مسئولان وظیفه دارند به پاس ارزش جهاد، ایثارگران را تجلیل کنند زیرا دشمن در پی خاموش کردن ارزش‌های الهی است و شما نباید بگذارید او موفق شود.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر