کد خبر: 169217
A

امام جمعه شیراز: هر تصمیمی نایب امام زمان درباره اسرائیل بگیرد همان است؛ نه زیاد و نه کم!

دژکام، نماینده ولی فقیه در فارس: نماینده شبکه فلان کشور را می‌فرستند در مصاحبه با سران کشور ما که اسرائیل چکار کند که شما موضعتان را تغییر دهید؟ما که موضعمان مشخص است و ما همیشه گفته‌ایم مرگ بر اسرائیل و باز هم می‌گوییم همانطور که بنیانگذار انقلاب اسلامی گفته است اسم اسرائیل باید از روی نقشه دنیا محو شود و خواهد شد اما اینکه چگونه رفتار کنیم به شما چه؟

امام جمعه شیراز: هر تصمیمی نایب امام زمان درباره اسرائیل بگیرد همان است؛ نه زیاد و نه کم!

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ لطف الله دژکام، در خطبه های نماز جمعه شیراز اظهار کرد: امروز در رأس مسائل جهان اسلام و حتی جهان پیرامون امت اسلامی مسئله فلسطین است؛ این در حالیست که اقدامات تأسف‌بار صهیونیست‌ها و رژیم غاصب صهیونیستی در کشتار مردم مظلوم غزه، زنها، بچه‌ها، مردها، پیرمردها و پیرزنهای بی دفاع مسلما جنایت علیه بشریت است و ما این جنایت‌های هولناک را محکوم می‌کنیم.

بنابر گزارش دیده بان ایران؛ امام جمعه شیراز ادامه داد: مقاومت فلسطین و به صورت خاص حماس که الان درگیر این جنگ است در طول چند هفته گذشته قدرت و اقتدار خودش را در عین مظلومیت به همه جهان نشان داده است؛ اگر نقشه فلسطین را نگاه کنیم تا ببینیم باریکه غزه چقدر حساب می‌شود متوجه خواهیم شد همه قسمت‌ها تحت تسلط صهیونیست‌ها است و فقط این قسمت در تصرف صهیونیست‌ها نیست با جمعیتی نزدیک به ۲ میلیون نفر و در طول چند هفته ایستاده است.

وی اضافه کرد: روز اول قسمت کوچک و باریکه غزه طوفان الاقصی را به راه انداخته است و در قسمت‌هایی که زمین‌های آنها را صهیونیست‌ها غصب کرده است وارد شده و از آنها اسیر گرفته و عده‌ای از متجاوزین را هم کشته و برگشته است و این قدرتمندی می‌خواهد.

او ادامه داد: در روزهای بعد در طول چند هفته صهیونیست ها چیزی که دارند فقط بمباران می‌کنند اما زمین را نتوانسته اند بگیرند، اگر فرض کنیم زمان را بگیرند افتخاری برای صهیونیست‌ها و اسرائیل نیست؛ جای سوال است که اصلا باریکه غزه چه بوده که نزدیک به ۱۱ هزار نفر از بیگناهان، از کسانی که اسلحه هم ندارند کشته شده‌اند؟می‌خواهد بر چه کسی پیروز شود؟

آیت‌الله دژکام عنوان کرد: اما از آن طرف مقاومت بیش از ۱۳۰ تانک آنها را منهدم کرده است و تانک را وسط جوانان شجاع فلسطینی گیر انداخته است و مرتب دارند از آنها کشته می‌گیرند، صهیونیست‌ها جرأت نمی‌کنند تعداد کشته‌های خود را بگویند چون بیشتر بی آبرویی باعث ترس سربازان بزدلشان می‌شود و این قدرتمندی مقاومت است و نتانیاهو بپذیرد یا نپذیرد این بی‌آبرویی اسرائیل است و سوال جهانی این است که با چه کسانی درافتاده است؟با یک عده زن و بچه بی پناه؟

وی بیان کرد: این وضعیت صحنه جنگ است و نتانیاهو دارد دست و پای بی‌خود می زند و مسلما هر چه در این مسیر پیش رود بی‌آبرویی برای صهیونیست‌ها و قدرت و عظمت بیشتر برای مقاومت خواهد بود.

امام جمعه شیراز گفت: از این‌جهت باید حواسمان باشد که این قدرتمندی به تعبیر خوبی که در رسانه خودمان است اینها مقتدر مظلوم هستند؛ اما در باب راهبردهای جبهه مقاومت هم خیلی راهبردهای حکیمانه به کار گرفته شده و به کار گرفته می‌شود؛ خودشان هم می دانند که درگیر شدن با چندتا گردان الاقسام برای آنها افتخاری نخواهد بود.

وی ادامه داد: نماینده شبکه فلان کشور را می‌فرستند در مصاحبه با سران کشور ما که اسرائیل چکار کند که شما موضعتان را تغییر دهید؟ما که موضعمان مشخص است و ما همیشه گفته‌ایم مرگ بر اسرائیل و باز هم می‌گوییم همانطور که بنیانگذار انقلاب اسلامی گفته است اسم اسرائیل باید از روی نقشه دنیا محو شود و خواهد شد اما اینکه چگونه رفتار کنیم به شما چه؟

دژکام اضافه کرد: ما خودمان می دانیم که چگونه تصمیم بگیریم و چکار کنیم.؛ می خواهند پای ما را به بازی باز کنند اما ما خودمان می دانیم چه کار کنیم و در جبهه مقاومت هم تصمیم‌گیرنده مستقل است و حماس اقدام کرده است.

نماینده ولی فقیه در استان فارس عنوان کرد: این نوع پرسشها و تحریکاتی که گاهی می شود؛ اگر دشمن می‌گوید این‌کار را بکنید باید حواسمان باشد، اگر راست می گویند کسانی که از ما سوال می پرسند، جناب سید حسن نصرالله فرمود این کشورهای همپالکی با آمریکا و اسرائیل در منطقه نفت به اسرائیل ندهند، چرا نفت می دهند؟ چرا سراغ آنها نمی روند که شما تا کی به اسرائیل نفت می‌دهید؟چرا مدام پیش ما می آیند که چکار می خواهید بکنید؟آنها چه کار دارند که ما می خواهیم چه کنیم؟

وی گفت: مواضعی که در عرصه نبرد با صهیونیست گرفته می‌شود اولا هر کدام از جبهه‌های مقاومت مستقل هستند ثانیا ایران هر تصمیمی بگیرد تحت تدبیر کسی است که نائب امام زمان(عج) است و هر چه فرمود همان است نه زیاد و نه کم.

دژکام اضافه کرد: کسی نیاید بخواهد ما را در مسئله ای گردن گیر کند که شما گفته‌اید این کار را می‌کنید یا نمی‌کنید. ما چیزی نگفته ایم و فقط گفتیم با رژیم غاصب صهونیستی مخالفیم و هنوزم مخالفیم اما اینکه چگونه مخالفت را ابراز کنیم تحت تدبیر نائب امام زمان(عج) است.

وی یادآور شد: دشمنان هیچ وقت نتوانستند قدم بعدی ما را پیش بینی کنند چون رئیس ما مجتهد است و خودش اجتهاد می کند و گوشش به دهان مبارک امام زمان(عج) است و آنها نمی‌توانند پیش بینی کنند و در این کار مانده اند و تا آخر درخواهند ماند.

او با بیان اینکه خیلی مواضع حکیمانه و دقیق اتخاذ می شود و جا ندارد که غیر از کسی که مسئول اصلی است بخواهیم دخالت کنیم، گفت: گرفتاری‌های ما در جامعه همه ناشی از بی‌تقوایی است؛ یک نفر یک جایی بی‌تقوایی کرده است که گله‌مندی، ناراحتی و نارضایتی شروع شده است؛ همه ما باید تقوا را در نظر بگیریم و به فرموده حضرت امام مسئولان بیشتر؛ خلاف قانون و مقررات انجام ندهیم تا کار کشور و مردم را بتوان پیش برد و دنیا و آخرتمان آباد شود.

امام جمعه شیراز در بخش دیگری از سخنانش گفت: در پایان هفته پیش‌رو دو مناسبت است یکی روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار است؛ این در حالیست که یکی از سیاست‌هایی که رهبر معظم بر آن تاکید دارند این است که کتابخوانی ترویج شود.

وی ادامه داد: کتابخوانی را که مایه برکت برای ما است، علم و دانش و فرهنگ در کتاب دست به دست می شود و دیگران یاد می گیرند، در این هفته نیزبه صورت ویژه شاهد خدمات ویژه اداره کل کتابخانه‌های عمومی فارس خواهیم بود.

دژکام گفت: در سفر ریاست جمهوری به شیراز کتابخانه مرکزی شیراز به عنوان یکی از مصوبات سفر شکل گرفت؛ یک کتابخانه‌ که در شأن شیراز و قله فرهنگی کشور است با خدماتی که در جهات مختلف برای همه جهان اسلام ارائه بدهد و امیدواریم با همکاری و همیاری همه مسئولین به نتیجه برسد.

وی با بیان اینکه روز چهارشنبه آینده روز بزرگداشت عالم بزرگ، گرانقدر و دانشمند آیت الله علامه سید محمدحسین طباطبایی است که یکی از شاگردانش آیت الله مطهری است، گفت: حلقه شاگردان علامه طباطبایی امروز مرجع تقلید دارد و در حلقه شاگردانش چهره‌های بزرگ و تاثیرگذار در انقلاب اسلامی مثل شهید بهشتی وجود دارد.

بنابر گزارش دیده بان ایران؛ امام جمعه شیراز افزود: در سالهایی که اوج حمله فکری جهان غرب بود و دو تفکر مارکسیستی یا لیبرالیستی وجود داشت که همه چیز را می خواستند بهم بزنند و باورشان این بود که کاری کنند که دیگر نه از اسلام نشانی بماند و نه از اسلامیت و ایران و اسلام را می‌خواستند به باد بدهند و آن روزها فشاری فکری عجیب بود، بعد علامه طباطبایی آم.

وی ادامه داد: اگر امروز موشک هایپرسونیک ساخته می‌شود که ۲ هزار کیلومتر آن طرف تر به قلب دشمن زده می‌شود؛ آن روز این سید سلاحی ساخت که تفکر مارکسیست را و تفکر فلاسفه ملحد غربی را بی اعتبار کرد و همه را کنار زد و عظمت اسلام را به وضوح به همه بشریت فهماند

امام جمعه شیراز در خطبه‌های اول نماز هم افزود: در این برهه از غیبت حضرت، مقام نائب امام را به عنوان ولی امر خود جلوه گر کرده ایم و آنچه تازه به تازه ولی امر می‌گوید ثمره همان درخت است؛ نائب امام می گوید امسال سال مهار تورم و رشد تولید است و این از همان درخت است، برای چه می گوید؟برای اینکه می خواهد شما را ریشه دار کند.

وی ادامه داد: اگر در دنیا می خواهید حرف بزنید باید ایران قوی داشته باشیم.چگونه ایران را در ابعاد مختلف قوی کنیم؟من و شمای منتظر ظهور امروز باید آستین بالا بزنیم و هر کس هر چه می‌تواند در عرصه‌های مختلف تلاش کند.

دژکام یادآور شد: رهبر معظم انقلاب اسلامی چند روز پیش در زمینه توسعه دریا محور صحبت فرمودند؛ ایران به عنوان کشوری که در آخر الزمان طبق روایات متعددی در آن خبری هست باید قوی باشد و اگر می خواهد قوی باشد کشوری که ۲ هزار کیلومتر مرز دریایی دارد چقدر باید قدرت دریایی داشته باشد؟

امام جمعه شیراز افزود: دوره شاه پهلوی چه بر سر ما آورده بودند؟یک لنج ساده هم نمی توانستیم بسازیم اما امروز در کیور ناوگان شکن ساخته می‌شود؛ این یعنی رشد کرده ایم.

وی اضافه کرد: در بعد نظامی پهنه دریا امروز رشد کرده ایم، هم در ساخت سخت افزاز و هم در تربیت نیرویی که از اینجا کشتی سوار شود و دور دنیا بزند و بگوید هر جا پرچم را بلند کردیم هیچ کس جرات نداشت در مقابل پرچم سه رنگ جمهوری اسلامی قیافه بگیرد.

دژکام عنوان کرد: وقتی عظمت کشور ایران را اثبات می کنیم برای این است که مردم ما راحت تر زندگی کنند و برای اینکه در دنیا و آخرت سربلندی برای ما بیاورد پس نیاز است در عرصه استفاده اقتصادی از دریا هم پیشروی کنیم.

وی یادآور شد: در جنوب کشور، پس کرانه‌های خلیج فارس و دریای عمان شیراز همیشه به صورت تاریخی مرکز فعالیت های اقتصادی، دریایی و پشتیبانی از اقتصاد دریا بوده است؛ امروز رهبری سیاست‌های توسعه دریا محور را ابلاغ کرده‌اند و اینجا باید نقش خود را درست ایفا کند.

امام جمعه شیراز ادامه داد: از مافوق استان تا داخل استان تا تک تک ما باید کلاه خود را قاضی کنیم که برای توسعه دریامحور باید چکار کنیم و چه نقشی ایفا کنیم؟در این سیاست هایی که رهبر ابلاغ فرموده ما باید چه کار کنیم و فراموش نکنیم که این سیاست‌ها برخواسته از آن عقاید پاک است.

وی اضافه کرد: اگر کسی مبانی این تصمیم‌گیری‌هایی که رهبر معظم انقلاب در قالب سیاست‌های کلی کشور در حوزه‌های مختلف ابلاغ کردند بررسی کند میبیند خیلی از آنها بازگشتش به آیات قرآن و روایات معصومین است و این را بایستی مرور کنیم؛ رهبری هرچه فرموده میوه همان درخت است و میوه همان ریشه های پاک عقاید شما هست و میوه درخت انتظار است.

او عنوان کرد: در حوزه های اقتصادی، فرهنگی، سیاسی، اجتماعی، علم و فناوری، رسانه و زیر گروه‌های آنها که ۳۶ سند سیاست کلی داریم، مثل رساله عملیه بحث سیاسی است و باید اینها را دقت کنیم.

دژکام گفت: یک حلقه‌ای از روحانیت در شیراز تشکیل شده و این بزرگوارن سیاست‌های کلی، مطالبات و وظایف را بررسی می‌کنند؛ این کاری که شروع شده و جمعی از طلاب و غیرطلاب همکاری می‌کنند امیدوارم با همت اهل فضیلت به نتایج مطلوب برسد؛ امیدواریم باز هم شیراز در زمینه مسائل فرهنگی، اجتماعی و بحث توسعه دریامحور نقش مناسبی را ایفا کند.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر