کد خبر: 173519
A

شورای نگهبان مفاد اصلی لایحه حجاب را تأیید کرد

شورای نگهبان نسبت به اصلاحات انجام شده در لایحه عفاف و حجاب اعلام نظر کرد و اکثر اصلاحات از جمله تعریف بدپوششی، میزان جزای نقدی کشف حجاب، جزای نقدی کشف حجاب سلبریتی ها با توجه به دارایی آنها  مورد تایید شورای نگهبان قرار گرفت.

شورای نگهبان مفاد اصلی لایحه حجاب را تأیید کرد

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ شورای نگهبان نسبت به اصلاحات انجام شده در لایحه عفاف و حجاب اعلام نظر کرد و اکثر اصلاحات از جمله تعریف بدپوششی، میزان جزای نقدی کشف حجاب، جزای نقدی کشف حجاب سلبریتی ها با توجه به دارایی آنها  مورد تایید شورای نگهبان قرار گرفت.

همچنین در یک مورد مصوبه با اشکال اصل ۷۵ (بار مالی) مواجه شده که با توجه به اینکه در لایحه، عمدتا مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی تبدیل به قانون شده و اهمیت آن زیاد است دولت به احتمال زیاد بار مالی را قبول می کند و حل می‌شود و به جز این یک‌ اشکال، سایر ایرادات عبارت است از: سپردن تعیین اولویت های تکالیف فرهنگی در دستگاه‌های اجرایی به خودشان، تکالیف صداوسیما و وزارت ارشاد، دامنه مفهوم صوت و تصویر و ... که در کمیسیون قضایی مجلس با حضور نماینده شورای نگهبان رفع خواهد شد.

گفتنی است پیش از این نیز مجمع تشخیص مصلحت نظام لایحه حجاب را تأیید و آن را مغایر با شرع تشخیص نداده بود بنابراین با این مصوبه گشت ارشاد نیز حذف می شود.

منبع: شرق

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر