کد خبر: 174006
A

امام جمعه تبریز: غیرت مردان و دشمن شناسی زنان نباید اجازه دهد، دشمن حجاب را از بین ببرد

حجت‌الاسلام احمد مطهری‌اصل، امام جمعه موقت تبریز گفت: : غیرت مردان و دشمن شناسی زنان به هیچ عنوان اجازه تحقق هدف شوم دشمنان در از بین بردن حجاب را نمی دهد و بانوان باید مسایل را برای جوانان تبیین کنند و به افرادی که عفاف را رعایت نمی‌کنند، راهنمایی های لازم را بدهند.

امام جمعه تبریز: غیرت مردان و دشمن شناسی زنان نباید اجازه دهد، دشمن حجاب را از بین ببرد

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ حجت‌الاسلام احمد مطهری‌اصل در خطبه‌های نماز جمعه این هفته تبریز، با بیان اینکه اگر صبر، تحمل و راهنمایی های زنان نبود، انقلاب اسلامی به پیروزی نمی رسید، افزود: زنان شجاع و فهیم کشور در دوران هشت سال دفاع مقدس نیز رشادت ها، حماسه ها و فداکاری های بسیار فراوانی از خود نشان دادند که ثمره آن تثبیت نظام اسلامی بود.

وی انقلاب و نطام جمهوری اسلامی را مایه عزت و شرف به بانوان کشور دانست و یادآور شد: طی این سال ها شاهد رشد و ترقی علمی، فرهنگی، اجتماعی و ارتقای جایگاه زنان جامعه بوده ایم که در کمتر کشوری شاهد چنین ترقی هایی هستیم.

مطهری اصل نامگذاری سالروز ولادت حضرت زهرا (س) با عنوان روز مادر و زن را اقدامی بسیار به جا و نشات گرفته از معارف و فرهنگ اصیل اسلامی برای الگو قرار دادن این بانوی بزرگوار برای بانوان کشور قلمداد کرد و ادامه داد: حضرت فاطمه (س) شخصیتی است که پیامبر (ص) با آن عظمت درباره ایشان فرمودند تو جان منی و ایشان سرسلسله امامان همام و فرشته ای در لباس انسان است.

وی زندگی فردی و اجتماعی حضرت فاطمه(س) را نشانه توجه اسلام به مقام زن توصیف و اظهار کرد: با توجه به چنین جایگاهی امروز دشمنان اسلام تلاش های وسیعی برای تحت تاثیر قرار دادن جامعه زنان به ویژه در ایران اسلامی می کنند تا بلکه بنیان خانواده ها را متزلزل کنند.

مطهری اصل با ابراز تاسف از فریب تعدادی از دختران جوان در پی هجمه های وسیع فرهنگی، گفت: امروز برخی گلایه‌ها از عفاف و حجاب زنان در جامعه وجود دارد که باید زنان خودشان در این حوزه تدایبر لازم را اتخاذ کنند و اجازه ندهند توطئه های دشمنان رنگ واقعیت در جامعه به خود بگیرد.

وی با بیان اینکه دشمنان انقلاب و اسلام به دنبال ایجاد دوگانگی در ایران هستند، یادآور شد: غیرت مردان و دشمن شناسی زنان به هیچ عنوان اجازه تحقق این هدف شوم دشمنان را نمی دهد و بانوان باید مسایل را برای جوانان تبیین کنند و به افرادی که عفاف را رعایت نمی‌کنند، راهنمایی های لازم را بدهند.

مطهری اصل ادامه داد: زنان همواره در کشور ما عامل وحدت بوده و هستند و دشمن با درک این موضوع درصدد نابودی فرهنگی و شخصیتی آنها است.

وی به اوضاع وخیم غزه اشاره کرد و گفت: بدون تردید سکوت مجامع جهانی و کشورهای به ظاهر مدافع حقوق بشر در تاریخ بشریت جای پرسش بزرگی بر جای خواهد گذاشت.

خطیب جمعه تبریز با اشاره به حمایت های قاطع امریکا از رژیم صهیونیستی، افزود: امروز اسلام در جهان در حال گسترش است و این موضوع لرزه بر اندام دشمنان انداخته و باعث ناآرامی ساکنان حیفا شده است که اینگونه دیوانه‌ وار در حال کشت و کشتار هستند.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر