کد خبر: 174193
A

مرعشی: در صورت تایید شدن روحانی برای خبرگان، او شخصیت مورد اعتماد کارگزاران خواهد بود

حسین مرعشی دبیرکل حزب کارگرگزاران سازندگی گفت: ما منتظریم که نتیجه تایید صلاحیت ها بیایید و تمام ۱۸۰ نفری که از کل جبهه اصلاحات در کل حوزه های انتخابیه کشور ثبت نام کرده اند وضعیت تاییدشان مشخص شود آن زمان می توانیم در مورد ائتلاف سخن بگوییم

 مرعشی: در صورت تایید شدن روحانی برای خبرگان، او شخصیت مورد اعتماد کارگزاران خواهد بود

به گزارش سایت دیده‌بان ایران؛ حسین مرعشی دبیرکل حزب کارگرگزاران سازندگی در نشست خبری این حزب گفت: در حال حاضر شرایط کشور شرایط خوبی نیست و کشور با ابر چالش هایی روبرو است و مردم به نوعی شرایط را درک می کنند و امسال پنجمین سال است که کشور تورم بالای چهل درصد را دارد و کسری بودجه و ناترازی بانک‌ها و عدم تعادل در صندوق های بازنشستگی، کمبود گاز در ایران منفی است و در سال گذشته تمام چاه های کشاورزی ایران روزانه چهار ساعت خاموشی را تجربه کردند و کشاورزی ایران ضربه خورد.

وی افزود: راه حل مسائل کشور راه حل انقلابی نیست، راه حل اصلاحی است، منظور بنده گروه های اصلاح طلب به معنای رایج نیست، کشور به اصلاحات نیاز دارد و بعضی از اصلاحات مربوط به ساختارها و مدیریت ها و رویکردهاست.

وی در ادامه گفت: سیاست زدایی از امور فنی و اجرایی کشور ظلم بزرگی بوده که دولت ها به خودشان کردند که آمدند همه مسائلی کشور را تحت تاثیر مسائل سیاسی نگاه کردند و اگر قرار باشه تمام شئونات فنی و اجرایی کشور سیاست را مداخله بدهیم نمی توانیم انتظار داشته باشیم کشور در مسیر دموکراسی قرار بگیرد.

مرعشی تصریح کرد: انتخابات ماهیتش تغییر است و مردم انتخاب می کنند ولی آیا منتخبان مردم حق دارند یا داشتند مسائل پزشکی یا داروسازی را و نفت را و همه را با چوب سیاست متلاشی بکنند.

وی با اشاره به حضورش به عنوان رئیس دفتر رییس جمهور در دوران ریاست جمهوری هاشمی رفسنجانی یاد آور شد: بنده در زمانی که آنجا بودم به یاد ندارم که دفتر رییس جمهور به انتصابات معاونت های وزرا دخالت کنند.

مرعشی در ادامه گفت: بعد رسیدیم به زمانی که همه افراد برکنار شدند و به جای رشد اقتصادی تورم به وجود آمد و در هشت سال آقای احمدی نژاد ۶۵۰ میلیارد دلار نفت فروخته شد و رشد اقتصادی صورت نگرفت.

وی افزود: امیدوارم که به این باور برسیم، راه حل مسائل کشور قهر از سیاست نیست، تن دادن به راه کارهای انقلاب و دعوت مردم به خیابان نیست و بحث های بنده فراتر از جبهه اصلاحات است و اصلاحات باید به یک باور برسد.

مرعشی در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران درباره ائتلاف کارگزاران با دیگر جریانات سیاسی و حمایت کارگزاران از روحانی گفت: خیلی روشن است که آقای روحانی برای خبرگان تأیید بشوند شخصیت مورد اعتماد کارگزاران در انتخابات آقای روحانی خواهند بود و ایشان هم برای تهران و استان ها ستادی را مقرر کردند و فعالیت خود را انجام می دهند.

وی افزود: بعد از اعلام نتایج صلاحیت ها می توانیم درباره ائتلاف ها تصمیم بگیریم، و بحث هم بحث ائتلاف با جبهه اصلاحات است و از امروز بحث های مشارکت مشروط در دستور جلسات جبهه اصلاحات است.

مرعشی در پاسخ به سوال خبرنگار  گفت: ما منتظر این هستیم که نتیجه تایید صلاحیت ها بیایید و تمام ۱۸۰ نفری که از کل جبهه اصلاحات در کل حوزه های انتخابیه کشور ثبت نام کرده اند وضعیت تاییدشان مشخص شود آن زمان می توانیم در مورد ائتلاف سخن بگوییم و از امروز در جلسات جبهه اصلاحات موضوع مشارکت مشروط در انتخابات به بحث گذاشته خواهد شد.

منبع: فارس

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر