کد خبر: 174483
A

وزیر کشور: تا زمانی که حجاب‌بان‌ها تذکر لسانی می‌دهند نیاز به مجوز ندارند

احمد وحیدی وزیر کشور در حاشیه حضور خبرنگاران در حیاط دولت درباره حضور حجاب بانان و این که از کجا مجوز فعالیت گرفته اند گفت: بارها گفته ام امر به معروف و نهی از منکر یک وظیفه قانونی و تکلیف الهی است. در قانون ذکر شده و همه موظف به انجام هستند و نیازی به اخذ مجوز ندارد. چارچوب آن هم تذکرات زبانی است و قانون این را پیش بینی کرده است و اگر کسی هم مانع کار آنها شود جرم مرتکب شده است. الان هم همین طور است.

وزیر کشور: تا زمانی که حجاب‌بان‌ها تذکر لسانی می‌دهند نیاز به مجوز ندارند

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ احمد وحیدی وزیر کشور در حاشیه حضور خبرنگاران در حیاط دولت درباره حضور حجاب بانان و این که از کجا مجوز فعالیت گرفته اند به خبرنگار جماران گفت:  بارها گفته ام امر به معروف و نهی از منکر یک وظیفه قانونی و تکلیف الهی است. در قانون ذکر شده و همه موظف به انجام هستند و نیازی به اخذ مجوز ندارد. چارچوب آن هم تذکرات زبانی است و قانون این را پیش بینی کرده است و اگر کسی هم مانع کار آنها شود جرم مرتکب شده است. الان هم همین طور است.

او درباره هماهنگی حجاب بانان با برخی از بخش ها گفت: اگر با جایی هماهنگ کنند که کمک هایی به آنها بشود مانعی ندارد می توانند هماهنگ کنند اما برای فعالیت هایشان نیازی به اخذ مجوز نیست. مادامی که تذکر زبانی می دهند نیازی به هماهنگی هم نیست

وحیدی درباره این که آیا از وزارت کشور کمکی دریافت کرده اند گفت: اگر از وزارت کشور کمک بخواهند این درخواست را بررسی خواهیم کرد. 

منبع: جماران

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر