کد خبر: 175034
A

پناهیان: باید شهید می‌دادیم تا زبان باز شود این راه قربانی می‌خواست

پناهیان گفت: برای کسانی که بی بند و بار هستند، متأسفم. ما در جبهه عفاف و حجاب از اقامه کنندگان امر حجاب شهید دادیم. کسانی که نگران حجاب جامعه هستند، نگران نباشند. کارشان پرثمرتر خواهد شد. در حادثه تروریستی کرمان، تهران سهم اندکی داشت. اما عجب سهم برجسته و ویژه‌ای رقم زد.

پناهیان:  باید شهید می‌دادیم تا زبان باز شود این راه قربانی می‌خواست

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ مراسم گرامیداشت شهید فائزه رحیمی از شهدای حادثه تروریستی گلزار شهدای کرمان شامگاه یکشنبه ۱۷ دی با حضور خانواده این شهید، حجت الاسلام محمد قمی رییس سازمان تبیلیغات اسلامی، حجت الاسلام علیرضا پناهیان، حاج حسین یکتا و مردم در حسینیه شهدای انقلاب اسلامی سرچشمه برگزار شد.

بنابر گزارش دیده بان ایران؛ در ابتدای این مراسم حجت الاسلام پناهیان گفت: میدان جهاد برای خانم‌ها واجب نیست و از میان خانم‌ها کمتر کسی شهید می‌شود. از نظر معنوی خانم‌ها برای تعالی خودشان به شهادت نیاز ندارند، چون می‌توانند بیشتر عمرشان را در جهاد به سر ببرند. چنانچه امام علی (ع) در بخشی از حکمت ۱۳۶ نهج البلاغه، جهاد زنان را، شوهرداریِ شایسته دانسته است. پیامبر اکرم (ص) نیز فرموده‌اند: «هر گاه زن فرزند خود را شیر دهد، به هر مکیدن نوزاد، پاداشی به او می‌دهند که برابر است با آزاد کردن بنده‌ای از فرزندان اسماعیل؛ و هنگامی که از شیر دادن فرزند خود فارغ شود فرشته بزرگواری بر پهلویش می‌زند و می‌گوید اعمال خود را از سر بگیر که خداوند تو را آمرزیده است.»

بیشتر بخوانید: پدر یکی از جانباختگان حادثه تروریستی کرمان: عکس رهبری از خانه های پاسداران ما جمع شده است 

وی ادامه داد: زنان از نظر اجتماعی هم نیاز به جهاد و شهادت پیدا نمی‌کنند، چون مرد‌ها باید امنیت جامعه را فراهم کنند. در راه بقا جامعه جانفشانی کنند و این یک افتخار است. زنان برای رسیدن به اوج معرفت به الگو و اسوه کمتر نیاز دارند. از آنجایی که فرهنگ جامعه به دست زنان سامان پیدا می‌کند و زنان قدرت بصیرت و تحلیل بیشتری دارند از مردان هم می‌توانند الگو بگیرند.

این استاد حوزه و دانشگاه افزود: حالا اگر با همه این دلایلی که گفتم خانمی شهید بشود و بگویند مزد زحماتش را دریافت کرد، این یک پدیده خاص و استثنا است. عمل شهدا تباه نمی‌شود، رشد و نمود پیدا می‌کند. خون چنین شهیدی اثر مضاعف دارد. شهادت اهداف شهید را تثبیت می‌کند. امام راحل دعایی کردند: «خداوند سفره شهادت را جمع نکند.» این دعای امام در حق این دختر مستجاب شده است. فائزه خانم شایسته شهادت بود و شهید شد.

حجت الاسلام پناهیان گفت: برای کسانی که بی بند و بار هستند، متأسفم. ما در جبهه عفاف و حجاب از اقامه کنندگان امر حجاب شهید دادیم. کسانی که نگران حجاب جامعه هستند، نگران نباشند. کارشان پرثمرتر خواهد شد. در حادثه تروریستی کرمان، تهران سهم اندکی داشت. اما عجب سهم برجسته و ویژه‌ای رقم زد.

وی ادامه داد: با شهادت ابومهدی المهندس و قاسم سلیمانی سعی کردند این دو ملت را از بین ببرند، اما شهادت این دو سردار پیوند جاودانه ایجاد کرد. فائزه رحیمی مدافع عفاف و حجاب بود، خواستند با شهادتش عفاف و حجاب را از بین ببرند، اما نام فائزه خانم با سردار جاودانه شد. ما در عرصه عفاف و حجاب به چنین مفهوم والایی نیاز داشتیم. فائزه به فوز عظیم شهادت نائل شد.

این استاد حوزه و دانشگاه افزود: مفهوم شهادت این دختر فقط حجاب نبود، احساس مسؤولیت هم بود. حجاب یعنی احساس مسؤولیت. کسی که حجاب دارد فقط حجاب خودش را رعایت نمی‌کند برای حجاب جامعه هم احساس مسؤولیت می‌کند. حسرت می‌خوریم کاش این دختر بیشتر می‌ماند و با این احساس مسؤولیتی که داشت مادری می‌کرد. فرزند و شاگرد تربیت می‌کرد. احساس مسؤولیت راز بزرگ علی (ع) است. امام منتظر احساس مسؤولیت مردم بود، ولی مردم احساس مسئولیت نمی‌کردند. امتحان‌های بعد رسول (ص) این بود که مردم احساس مسؤولیت می‌کنند یا نه. احساس مسؤولیت کلمه باعظمتی است. ۹ دی چرا عظمت دارد؟ مردم خودشان احساس مسؤولیت و راهپیمایی کردند. رهبری از آن‌ها نخواست. حجاب و دفاع از حجاب بهانه است تا احساس مسؤولیت خود را متجلی کند. حجاب یک جلوه احساس مسؤولیت است. باید شهید می‌دادیم تا زبان باز شود. این راه قربانی می‌خواست. کسانی فائزه خانم را به شهادت رساندند که دنبال هرزگی و بی بند و باری در جامعه بودند. معلمان عزیز به این معلم جوان تاسی کنید. نسبت به دانش آموزانتان احساس مسؤولیت کنید.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر