کد خبر: 175543
A

دفاع حداد عادل از شورای نگهبان

رئیس شورای ائتلاف نیرو‌های انقلاب با اشاره به ضرورت همراهی قوا بخصوص مجلس و دولت با یکدیگر برای حل بهتر مشکلات کشور، به تمثیل رهبر معظم انقلاب از این همکاری اشاره و گفت: رهبر انقلاب همراهی دو قوه مقننه و مجریه را مانند حرکت قطار تشبیه کردند که در اینجا مجلس ریل گذاری می‌کند و دولت لوکوموتیو پیشرفت کشور را بر روی این ریل‌ها حرکت می‌دهد.

دفاع حداد عادل از شورای نگهبان

به گزارش سایت دیده‌بان ایران غلامعلی حدادعادل رئیس شورای ائتلاف نیرو‌های انقلاب اسلامی در ابتدای جلسه شورای مرکزی ائتلاف ضمن تسلیت مجدد بابت شهادت تعدادی از هموطنانمان در حادثه تروریستی کرمان این اقدامات را ناشی از عقده‌گشایی دشمنان از شکست مقابل ملت ایران عنوان کرد.

حدادعادل در ادامه با اشاره به اعلام نتایج تایید صلاحیت داوطلبان انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی از سوی شورای نگهبان گفت: همانطور که ملاحظه کردید شورای نگهبان در این دوره با مساعدت بیشتری صلاحیت تعداد زیادی از کاندیدا‌ها را تایید نمود که نشان از آمادگی برای افزایش مشارکت و شور انتخاباتی است و ما هم امیدواریم که شاهد تشکیل مجلس کارآمد و انقلابی باشیم.

رئیس شورای ائتلاف نیرو‌های انقلاب با اشاره به ضرورت همراهی قوا بخصوص مجلس و دولت با یکدیگر برای حل بهتر مشکلات کشور، به تمثیل رهبر معظم انقلاب از این همکاری اشاره و گفت: رهبر انقلاب همراهی دو قوه مقننه و مجریه را مانند حرکت قطار تشبیه کردند که در اینجا مجلس ریل گذاری می‌کند و دولت لوکوموتیو پیشرفت کشور را بر روی این ریل‌ها حرکت می‌دهد. بنا بر این همراهی و همفکری و یک جهت بودن این دو قوه تاثیر بسیار زیادی بر حل سریعتر مشکلات خواهد داشت.

وی در ادامه با بیان اینکه مجلس آینده باید مجلسی باشد که در عین توجه به مشکلات و درخواست‌های حوزه‌های انتخابیه به برنامه‌های درازمدت اداره کشور نظیر برنامه‌های توسعه، بودجه و ... نیز توجه داشته باشد گفت: در گذشته شاهد بودیم یکی از دلایل اختلافات میان دو قوه این بود که میان نگاه‌های منطقه‌ای و ملی گاهی تعارضاتی بوجود می‌آمد که باید در این دوره توازن میان این دو نگاه برقرار شده تا شاهد رشد کشور باشیم.

رئیس شورای ائتلاف نیرو‌های انقلاب در بخش پایانی سخنان خود گفت: من از اعضای شورای ائتلاف نیرو‌های انقلاب در استان‌ها که وظیفه مهم و سنگین تعیین نامزد نهایی مورد حمایت جبهه ائتلاف را برعهده دارند درخواست می‌کنم کاندیدایی را معرفی کنند که فقط به مسائل ساده منطقه‌ای توجه نکند و نگاه ملی داشته باشد و منافع محلی را به منافع ملی ترجیح ندهد و این مسئله یکی از شاخصه‌هایی است که نماینده تراز انقلاب باید داشته باشد.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر