کد خبر: 175572
A

۱۰ یگان موشکی و پهپادی در مرزها کشور مستقر می‌شود

فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت: در ساختار جدید نیروی زمینی ۵ یگان پهپادی و ۵ گروه موشکی پیش بینی کرده ایم که در حال استقرار در مرز‌ها هستند که به موقع اطلاع رسانی می‌شود.

۱۰ یگان موشکی و پهپادی در مرزها کشور مستقر می‌شود

به گزارش سایت دیده‌بان ایران، امیر سرتیپ کیومرث حیدری، فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت: مراحل ساخت ۲ نوع موشک که به تایید ستاد کل نیروهای مسلح رسیده، به تازگی پایان یافته است و در آینده نزدیک رونمایی و تولید انبوه آنها آغاز می‌شود.

امیر سرتیپ کیومرث حیدری درباره برنامه‌های نیروی زمینی ارتش اظهار داشت: این نیرو سالانه رزمایش های متعددی برگزار می کند و رزمایش پهپادی ارتش هم که - ۱۳ مهرماه - پشت سر گذاشتیم، بسیار موفقیت آمیز برگزار شد.

وی افزود: البته تا آخر سال یگان های متعدد نیروی زمینی ارتش رزمایش هایی برگزار خواهند کرد اما رزمایش عمده ای که رسانه ای شود تا پایان سال نداریم.

فرمانده نیروی زمینی ارتش درباره استقرار یگان های موشکی، پهپادی و توپخانه ای این نیرو در مرزها تصریح کرد: برای امنیت پایدار کشور و حفظ و ارتقاء آمادگی یگان ها قبول مسوولیت کردیم که در مرزها مستقر شویم بر همین اساس در زمان حاضر ۱۱ تیپ نیروی متحرک و هجومی نیروی زمینی ارتش در مرزها مستقر است.

 

سرتیپ حیدری افزود: البته استقرار نیروها به این منظور نیست که خطری ما را تهدید می کند این استقرار به خاطر اشراف اطلاعاتی، آمادگی نیروها و همچنین تسلط و آشنایی نیروها بر جغرافیای مرزهای کشور است از طرف دیگر این استقرار در بحث تامین امنیت پایدار هم موثر است.

 

وی در رابطه با ایجاد یگان های موشکی نیروی زمینی ادامه داد: دو نوع موشک به تایید رسیده ستاد کل نیروهای مسلح مراحل ساخت آنها در نیروی زمینی ارتش پایان یافته است که در آینده ای نزدیک رونمایی و تولید انبوه آنها آغاز می شود.

 

فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت: در ساختار جدید نیروی زمینی ۵ یگان پهپادی و ۵ گروه موشکی پیش بینی کرده ایم که در حال استقرار در مرزها هستند که به موقع اطلاع رسانی می شود.

 

انتقام حادثه تروریستی کرمان دیر یا زود گرفته می‌شود/ایران جزو کشورهای امن است

 

سرتیپ حیدری در مورد حمله تروریستی کرمان و لزوم برخورد قاطع با آنها ضمن محکوم کردن این حرکت تروریستی کورکورانه دشمنان گفت: دشمنان ما، دشمنان قسم خورده ای هستند که با حمایت دنیای استکبار به ظن خود در صدد سلب امنیت ما هستند.

 

وی یادآورشد: همه دنیا و وجدان های بیدار سیاسی و غیرسیاسی می دانند با وجود اینکه نظام مقدس جمهوری اسلامی در موقعیتی قرار گرفته است که اطراف آن ناامنی هایی وجود دارد اما به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی و رهبری های رهبر معظم انقلاب و هوشیاری و بیداری نیروهای مسلح و جامعه اطلاعاتی، ایران جزو کشورهای بسیار امن در منطقه و دنیا است.

 

فرمانده نیروی زمینی ارتش تاکید کرد: دشمنان شرارت می کنند و کورکورانه اقداماتی انجام می دهند که این اقدامات باعث رسوایی روز به روز خود آنها می شود.

 

سرتیپ حیدری با بیان این که اقدام کور تروریستی کرمان اصلا نیازی به سازماندهی نداشت، گفت: جمعیت عاشقی برای عرض ادب و احترام در کنار مزار سردار سلیمانی شهید بزرگوارمان گردهم آمده بودند که تروریست ها، آنها را به شهات رساندند، این کار تنها از دست انسان های خبیث و ناپاکی همچون داعش و گروهک های آدم کش و کودک کش بر می آید که بی رحمانه جنایت می کنند.

 

وی با تاکید بر اینکه ملت ما هیچ گونه اقدامی را بدون پاسخ نخواهند گذاشت، افزود: این انتقام دیر یا زود گرفته می شود و دشمنان به سزای اعمال ننگین شان خواهند رسید.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر