کد خبر: 177708
A

امام جمعه قم: آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند

سید محمد سعیدی، امام جمعه قم گفت: ملت ایران بدون سازش می‌تواند به موفقیت در عرصه‌های مختلف دست یابد و آمریکا و دشمنان ملت ایران به فرموده امام راحل هیچ غلطی نمی‌توانند انجام دهند.

امام جمعه قم: آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ سید محمد سعیدی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته قم که در مصلای قدس این شهر برگزار شد، اظهار کرد: بعثت پیامبر اسلام منشأ حیات انسانی شد و سنگینی نعمت بعثت پیامبر اکرم بسیار زیاد است و مبعث پیامبر اعظم عید بزرگ الهی است.

بنابر گزارش دیده بان ایران؛ خطیب جمعه قم با اشاره به در پیش بودن ایام شهادت امام کاظم علیه السلام گفت: امام کاظم علیه السلام در راه خداوند از مشکلات و قدرت‌ها نترسید و نماد مبارزه با ظلم و ایستادگی در برابر طاغوت هستند.

آیت الله سعیدی افزود: امام کاظم علیه السلام در قعر زندان‌ها شکنجه شد و مظهر مبارزه با طاغوت بوده و برای تبلیغ و تبیین اسلام ناب تلاش کرد.

وی با اشاره به ایام رحلت حضرت ابوطالب عمو پیامبر گفت: شبه انگیزی در ایمان حضرت ابوطالب نگاه سیاسی دارد و با اندک تاملی در تاریخ می‌توان دریافت که تخریب اشخاص و چهره‌های دین از سوی دشمنان مرسوم بوده است.

وی گفت: ترفند تخریب چهره بلایی بر سر حقیقت آورد که وقتی شخصیتی همانند علی علیه السلام در محراب عبادت به شهادت رسید مردم گفتند علی علیه السلام مگر نماز می‌خواند و در تاریخ انقلاب اسلامی نیز از این نمونه‌ها زیاد داشته ایم.

امام جمعه قم با اشاره به آغاز دهه فجر گفت: یکی از برنامه‌های امام راحل برگزاری انتخابات در نظام اسلامی ایران بود و امروز کمتر از یک ماه به انتخابات سرنوشت ساز خانه ملت و خبرگان رهبری باقی مانده است.

تولیت حرم بانوی کرامت ادامه داد: تلاش دشمنان نشان از اهمیت بالای انتخابات برای آنان است و ملت ایران بار دیگر دشمن را از توطئه‌هایی که در پیش گرفته مأیوس خواهد کرد.

آیت الله سعیدی ابراز کرد: انتخاباتی که ملت به خوبی از نقش آن در سرنوشت آگاه هستند باید با برنامه ریزی دستگاه‌های مختلف در محیطی امن و سالم و میدانی باز برای همه گروه‌ها در چهارچوب قوانین پیش برود.

عضو مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: رهبر انقلاب مشکلات قوی و رقابت واقعی و سلامت را معیار مهمی برای انتخابات برشمردند و شرکت در انتخابات را رسالت مهمی برای ملت ایران دانستند.

وی با اشاره به هراس دشمنان نسبت به پیشرفت‌های ایران در عرصه‌های مختلف به خصوص در عرصه هوا فضا گفت: این فعالیت‌ها برای ایران بسیار سودمند و قابل تامل است و استفاده از این ظرفیت برای همگان آزاد است و دلیل نگرانی غربی‌ها این است که چطور ایران توانسته با این تحریم‌ها به این سطح از دستاوردها برسد و این امر پیام مهمی دارد که ملت ایران بدون سازش می‌تواند به موفقیت در عرصه‌های مختلف دست یابد و آمریکا و دشمنان ملت ایران به فرموده امام راحل هیچ غلطی نمی‌توانند انجام دهند.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر