کد خبر: 177794
A

ادعای نیویورک‌تایمز: حمله سایبری آمریکا علیه ایران

نیویورک‌تایمز مدعی شد آمریکا حملات سایبری علیه ایران انجام داده است.

ادعای نیویورک‌تایمز: حمله سایبری آمریکا علیه ایران

به گزارش سایت دیده‌بان ایران؛ روزنامه آمریکایی نیویورک‌‌تایمز در گزارشی به‌نقل از دو مقام آمریکایی نوشت که ایالات متحده روز جمعه عملیاتی سایبری نیز علیه اهدافی ایرانی انجام داده است.

این گزارش که با عنوان «پاسخ ایالات متحده به ایران بیش از صرف حمله هوایی است» جمعه‌شب در نیویورک‌تایمز منتشر شد، واکنش‌های ایالات متحده به کشته‌شدن سه سرباز آمریکایی در حمله پهپادی شبه‌نظامیان مورد حمایت جمهوری اسلامی ایران را بررسی می‌کند.

به نوشته نیویورک‌تایمز مقام‌های آمریکایی از ارائه جزئیات بیشتر درباره عملیات سایبری علیه جمهوری اسلامی خودداری کرده‌اند.

در این گزارش به‌عنوان بخشی از پاسخ ایالات متحده، به تحریم‌های وزارت‌خانه‌های دادگستری و خزانه‌داری آمریکا علیه تعدادی از مقام‌های سپاه پاسداران، برنامه‌های پهپادی و موشکی و اقدامات سایبری جمهوری اسلامی نیز اشاره شده است که ساعاتی پیش از آغاز حملات هوایی آمریکا به مواضع گروه‌های نیابتی‌ جمهوری اسلامی در سوریه و عراق اعلام شد.

دولت آمریکا هنوز به این گزارش واکنشی نشان نداده است.

نیویورک تایمز همچنین با اشاره به مجموعه گسترده‌ای از تحریم‌های جدید آمریکا علیه ایران، به زمان‌بندی اعلام این تحریم‌ها چند ساعت پیش از آغاز حملات آمریکا به مواضع سپاه پاسداران و گروه‌های نیابتی‌اش در سوریه و عراق اشاره کرده است.

روز جمعه وزارت‌های دادگستری و خزانه‌داری آمریکا مجموعه‌ای از تحریم‌ها علیه برنامه پهپادی، موشکی و اقدامات سایبری جمهوری اسلامی اعلام کردند.

منبع: خبر فوری

 

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر