کد خبر: 178551
A

امام جمعه کرج: استکبار نمی خواهد مردم در انتخابات شرکت کنند

سید محمدمهدی حسینی همدانی در خطبه های این هفته نماز جمعه کرج با بیان اینکه انتخابات مظهر و نماد حضور و قدرت مردم است، افزود: نتیجه حضور حداکثری حفظ کشور و دستاوردهای انقلاب است.

امام جمعه کرج: استکبار نمی خواهد مردم در انتخابات شرکت کنند

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ سید محمدمهدی حسینی همدانی در خطبه های این هفته نماز جمعه کرج با بیان اینکه انتخابات مظهر و نماد حضور و قدرت مردم است، افزود: نتیجه حضور حداکثری حفظ کشور و دستاوردهای انقلاب است.

وی با اشاره به اینکه این دوره از انتخابات، نخستین انتخابات در دولت مردمی سیزدهم و بعد از فتنه پیچیده سال گذشته علیه مردم ایران است، اظهار کرد: استکبار برای شکست مردم، تبلیغات گسترده ای راه انداخته اند و از هر ابزار و سخنی برای بی اعتقادی و ناامیدسازی مردم استفاده می کند که نشان از اهمیت ویژه مشارکت مردم دارد.

وی گفت: هر رای عقبه دشمن را تخریب می کند و به سازندگی و پیشرفت کشور کمک می کند و هر رای معضلی از معضلات کشور حل خواهد کرد.

امام جمعه کرج تصریح کرد: عده ای فکر می کنند که اگر رای ندهند به وجود مشکلات اقتصادی و اجتماعی و فرهنگی اعتراض کرده اند که کاملا غلط است و بر شاخه نشستن و بن قطع کردن است.

وی با بیان اینکه تعداد این افراد زیاد نیست، افزود: ولی ممکن است همین افراد و دیگران در کنار هم با شیطنت و با ایجاد شبهه برای بی تفاوت ها و کسانی که مشکلات اقتصادی بر آن ها غلبه کرده و یا از کم کاری مسوولان ناراحت هستند تاثیر بگذارد.

وی ادامه داد: باید توجه داشت که اگر اشکالی در نظام اداری کشور است باید با انتخاب افراد اصلح معضلات را حل کرد نه با قهر با صندوق های رای که مقام معظم رهبری تذکراتی داده اند پیرامون ورود خواص که مطالبشان جدی و مهم بود که باید مخاطبان ایشان این دستورات را جدی بگیرند و تکلیف خود را عمل کنند.

با مشارکت حداکثری فرد اصلح را انتخاب کنید

نماینده ولی فقیه در استان البرز با تاکید بر اینکه مسیری را که طی می کنید برای مشارکت حداکثری است که باید از این مشارکت فرد اصلح بیرون بیاید، اضافه کرد: همانطور که تشویق به مشارکت حداکثری انجام می شود باید به دنبال انتخاب فرد اصلح بود، فردی که در گام دوم انقلاب و تحقق اهداف بلند این منشور گام بردارد.

وی گفت: دنبال نماینده ای از جنس مردم باشید که زندگی تجملی و رفاه زده نداشته باشد و در انتخاب به وسوسه و وسواس نیافتید و با افراد مطلع مشورت کنید و برنامه ها را بشنوید و تلاش کنید برای خود یک حجت شرعی پیدا کنید.

امام جمعه کرج تاکید کرد: پای صندوق های رای حاضر شوید و جلوه زیبای مردم سالاری دینی را به نمایش بگذارید و دشمن را مایوس کنید.

دست قدرت خدا در روز ۲۲ بهمن نمایان شد

نماینده ولی فقیه در استان البرز در ادامه با بیان اینکه هر کاری که دشمن را از ما عصبانی کند عمل صالح است، گفت: راهپیمایی پرشور و با بصیرت روزهای آینده باعث عصبانیت دشمن بوده و برای ما صواب نوشته می شود زیرا دست قدرت خدا در این روز نمایان شد و ملت ایران از دست مستکبران نجات یافت.

وی افزود: روز ۲۲ بهمن روز شکرگذاری نعمت خدایی است که ملت ایران را از دست مستکبران نجات داد و روز رهایی ملت ایران است و آن واقعه در حافظه تاریخی مردم با راهپیمایی زنده نگه داشته می شود و روح شگرگذاری تقویت شده و مردم را صبور می کند.

امام جمعه کرج ادامه داد: روزی که انسان از جهالت و طاغوت آزاد می شود یوم الله است که ۲۲ بهمن یوم الله است و باید از آن به عنوان انسجام و اتحاد مردم یاد کرد و لازمه ظهور عالم افروز حضرت ولی عصر (ع) وفای به عهدی است که مقدمه آن اجتماع و اتحاد و تالیف قلوب اهل ایمان است.

وی اضافه کرد: ۲۲ بهمن به ما سنت الهی را یادآوری می کند که اگر خدا را یاری کنیم او ما را یاری خواهد کرد.

وی نمونه این یاری را در ۲۵ بهمن ماه سال ۱۳۶۷ عنوان کرد و گفت: دشمنان از هر فرصتی و ترفندی برای زدن ما استفاده می کنند که روز ۲۵ بهمن سال ۶۷ که امام خمینی (ره) حکم ارتداد سلمان رشدی را صادر کردند تا اعلام کنند در همه حال خدا و دینش را یاری می کنیم و بعد وقتی خداوند یاری کننده باشد معلوم هست که غالب کیست و اگر خداوند شما را یاری کند هیچکس بر شما غلبه نمی یابد.

در گام اول انقلاب سپاه به خوبی از گفتمان انقلاب اسلامی دفاع کرد

نماینده ولی فقیه در استان البرز با تبریک ماه شعبان و نزدیک بودن سه مناسبت نورانی در این ماه، افزود: سوم شعبان روز ولادت امام حسین (ع) و روز پاسدار است که ضمن تبریک به پاسداران باید گفت که فعالیت های سپاه در گام اول انقلاب که حفظ دستاوردها بود به خوبی توانست گفتمان انقلاب اسلامی را رصد و از آن دفاع کرد.

وی اظهار کرد: سپاه در حوزه مسایل دفاعی و امنیتی با تولید موشک های بالستیک، نقطه زن و هایپرسونیک قدرت درون زا برای نظام اسلامی تولید کرد و توان بازدارندگی بالا به وجود آورد.

آیت الله حسینی همدانی گفت: سپاه پاسداران بیش از ۴۰ سال است که با روحیه جهادی و با فعالیت های مختلف اجتماعی در مسایل کشور گره گشایی از کار مردم کرده و سرمایه اجتماعی خلق کرده و با تشکیل هسته های مقاومت در بیرون مرزها ارتشی فراملی خلق کرده است و در معادلات منطقه تاثیرات جهانی دارد.

وی با بیان اینکه این فعالیت ها و نقش تاثیرگذار باعث بغض دشمنان از سپاه شده ، افزود: با اینکه خودشان سازمان های تروریستی را تجهیز و خلق کرده اند برای به زمین زدن سپاه به عنوان بازوی قدرتمند ولایی او را در لیست سازمان های تروریستی قرار می دهند.

امام جمعه کرج با اشاره به اینکه سپاه در گام دوم انقلاب هم بسیار دقیقتر از گام اول حرکت می کند، تصریح کرد: چهارم شعبان نیز مصادف با ولادت با سعادت حضرت ابوالفضل العباس (ع) و روز جانباز است که تمام وجود مجروح این جانبازان مثل عمار پرچم انقلاب را برافراشته نگه داشته و راه اصیل را به نسل بعد از خود نشان می دهد.

وی گفت: جانبازان باید مواظب باشند که خناثان از احساسات پاک آن ها سوء استفاده نکرده و در مارپیچ سکوت گرفتارشان نکنند.

آیت الله حسینی همدانی با بیان اینکه روز پنجم شعبان نیز روز ولادت امام سجاد (ع) و روز صحیفه سجادیه است، افزود: صحفیه سجادیه فقط یک کتاب اخلاقی نیست بلکه ابعاد سیاسی، اجتماعی، فرهنگی ، استکبار ستیزی، فرصت شناسی و بصیرت افزایی دارد که نظام اسلامی را با این کتاب می توان تنظیم کرد.

وی اظهار کرد: این کتاب مهجور است که نتیجه کم کاری ما هست و باید ائمه مساجد و گویندگان بخشی از بیانات خود را به این صحیفه سجادیه اختصاص دهند و محورهای سخنرانی خود را با این دید سیاسی و اجتماعی قرار دهند تا بدانند غوغایی در این کتاب است.​

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر