کد خبر: 179992
A

آقاتهرانی: مصوبات مجلس درباره لایحه حجاب چند ایراد جدی داشت که حل شد

آقاتهرانی، رییس شورای مرکزی جبهه پایداری گفت: جدی‌ترین ایراد مصوبه عفاف و حجاب، مغایرت آن با اصل ۷۵ قانون اساسی بود و گفته شد که دارای بار مالی است. از آنجایی که دولت بار مالی لایحه عفاف و حجاب را پذیرفته، مشکل این لایحه حل شده و مراحل نهایی خود را طی می‌کند.

آقاتهرانی: مصوبات مجلس درباره لایحه حجاب چند ایراد جدی داشت که حل شد

به گزارش سایت دیده‌بان ایران؛ آقاتهرانی، رییس شورای مرکزی جبهه پایداری درباره آخرین وضعیت تعیین لیست ۳۰ نفره شورای ائتلاف برای استان تهران، گفت: بنده پدرسالارانه بودن و سهم خواهی را اصلاً قبول ندارم

وی افزود: زمانی که می‌گوئیم مردم باید پای صندوق‌های رأی بیایند و می‌خواهیم روز انتخابات با حضور گسترده مردم باشکوه باشد و شور انتخاباتی ایجاد شود، تحقق این مسأله مستلزم آن است که مردم بدانند مجلس شورای اسلامی و نمایندگان آنان در مجلس چه اقداماتی انجام می‌دهند و نامزد‌های انتخابات چه برنامه‌هایی برای مجلس دوازدهم دارند.

وی بیان کرد: برخی از افراد می‌گویند که ما در انتخابات شرکت نمی‌کنیم و زمانی که با آنان صحبت می‌کنیم که چرا نمی‌خواهند پای صندوق‌های رأی حاضر شوند و رأی دهند می‌گویند که مجلس شورای اسلامی چه باشد و چه نباشد و چه تعطیل باشد یا نباشد، فرقی ندارد. اگر ما به این مرحله برسیم که مجلس شورای اسلامی در زندگی ما مؤثر است و در حوزه‌های مختلف زندگی مردم نقش‌آفرینی می‌کند و برنامه‌هایی برای رفع مشکلات مردم دارد، در این صورت مردم می‌گویند که چرا پای صندوق‌های رأی نرویم و حتماً رأی می‌دهیم

رئیس شورای مرکزی جبهه پایداری تصریح کرد: در این ایام که زمان تبلیغات انتخابات مجلس شورای اسلامی است، باید کارکرد‌های مجلس و نمایندگان به خوبی برای مردم تبیین شود. از سوی دیگر مردم باید بدانند کسانی که نامزد انتخابات مجلس شورای اسلامی هستند، چه برنامه‌هایی برای سال ۴ سال آینده دارند و باید برنامه‌های خود را برای مردم به خوبی تشریح کنند. باید سازوکاری فراهم شود تا مردم بدانند نامزد‌های انتخابات مجلس شورای اسلامی برای ۴ سال آینده چه برنامه‌هایی دارند و ملت باید بدانند که طی ۴ سال آینده خروجی مجلس دوازدهم در حوزه‌های مختلف فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی چه خواهد بود.

آقاتهرانی تاکید کرد: برای مثال، ممکن است یکی از نامزد‌های انتخابات مجلس شورای اسلامی بگوید وعده دهد که می‌خواهم در مجلس کاری کنم تا همه تحریم‌ها را دور بزنیم؛ نامزد‌های انتخابات مجلس شورای اسلامی نباید به وعده دادن اکتفا کنند و باید به مردم پاسخ دهند که چه فکر و برنامه‌ای برای تحقق وعده‌های انتخاباتی خود دارند و چگونه می‌خواهند این کار را انجام دهند.

وی افزود: نامزد‌های انتخابات مجلس شورای اسلامی باید اهداف و برنامه‌های خود را به خوبی روشن و تبیین کرده و به مردم توضیح دهند. نباید کسی بدون هدف و برنامه راهی مجلس دوازدهم شود. 

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: همچنین سامانه تبلیغات ۲۰ دقیقه‌ای تلویزیون ویژه انتخابات مجلس شورای اسلامی فراهم شده است که اقدام بسیار خوبی است و داوطلبان انتخابات مجلس می‌توانند از این طریق برنامه‌های خود را به مردم توضیح دهند و مردم هم نسبت به کاندیدا‌ها شناخت بهتری پیدا می‌کنند. البته توصیه بنده آن است که بعد از دوران انتخابات هم باید چنین فضا‌ها و برنامه‌هایی در صدا و سیما و خبرگزاری‌ها فراهم باشد تا مردم بدانند نمایندگان آنان در مجلس شورای اسلامی چه اقداماتی را برای رفع مشکلات آنان انجام می‌دهند و چه برنامه‌هایی را در دستور کار دارند.

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در ادامه در پاسخ به سوالی درباره آخرین وضعیت لایحه عفاف و حجاب، گفت: این لایحه آخرین مراحل تصویب خودش را طی می‌کند و ۹۹ درصد کار‌های بررسی آن به اتمام رسیده است. مصوبات مجلس درباره لایحه عفاف و حجاب چند ایراد جدی دو یکسری ابهامات داشت که حل شد و مجدداً جهت اعلام نظر به شورای نگهبان ارسال شده است.

وی متذکر شد: جدی‌ترین ایراد مصوبه عفاف و حجاب، مغایرت آن با اصل ۷۵ قانون اساسی بود و گفته شد که دارای بار مالی است. از آنجایی که دولت بار مالی لایحه عفاف و حجاب را پذیرفته، مشکل این لایحه حل شده و مراحل نهایی خود را طی می‌کند.

رئیس شورای مرکزی جبهه پایداری درباره آخرین جمع‌بندی اصولگرایان برای تعیین لیست ۳۰ نفره شورای ائتلاف برای استان تهران، گفت: ما اهل سهم خواهی نیستیم و بنده پدرسالارانه بودن و سهم خواهی را اصلاً قبول ندارم. ما باید ببینیم که نامزد‌های انتخابات مجلس شورای اسلامی چه صلاحیت‌هایی دارند و آیا افراد شایسته‌ای هستند یا خیر.

وی تاکید کرد: با توجه به اینکه بیش از هزار نفر برای انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان تهران ثبت نام کرده‌اند، باید شاخص بگذاریم و مشخص کنیم که افرادی که در لیست ۳۰ نفره شورای ائتلاف لیست استان تهران هستند، بر اساس چه شاخص‌هایی صلاحیت لازم را برای قرار گرفتن در لیست نهایی دریافت کرده‌اند. بنده معتقدم افرادی باید در لیست ۳۰ نفره شورای ائتلاف استان تهران قرار گیرند که انقلابی‌ترین، اهل کار و مردم‌دارترین افراد باشند. چنین شاخص‌هایی باید تک به تک درباره نامزد‌های انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان تهران مورد بررسی قرار گیرد و افرادی که این شاخص‌ها را دارند، باید در لیست نهایی قرار گیرند و اصلاً مهم نیست افرادی که در لیست قرار می‌گیرند، عضو جبهه پایداری باشند یا نباشند.

آقاتهرانی اظهار کرد: برای ما صلاحیت و شایسته بودن افراد اهمیت دارد و باید افرادی را در لیست ۳۰ نفره استان تهران بگذاریم که پاسخگوتر باشند و مجلس دوازدهم را شکوفاتر کنند. مقام معظم رهبری فرمودند که مجلس یازدهم انقلابی است و نسبت به مجالس قبلی انقلابی‌تر است که امیدواریم در آینده هم اینگونه باشد و بیشتر شایسته‌سالاری کنیم.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر