کد خبر: 180316
A

امام جمعه ایلام: مردم پای صندوق های رای خواهند آمد تا تجربه تنها گذاشتن علی (ع) تکرار نشود

امام جمعه ایلام با بیان اینکه مردمی‌تر از حضرت علی(ع) در حکومت نداشته‌ایم، اما مردم آن زمان او را نشناخته و درک نکردند و از او حمایت نکردند‌، افرود: مردم کشورمان در 11 اسفند پای صندوق های رای خواهند آمد تا تجربه تنها گذاشتن علی(ع) تکرار نخواهد شد.

امام جمعه ایلام: مردم پای صندوق های رای خواهند آمد تا تجربه تنها گذاشتن علی (ع) تکرار نشود

به گزارش سایت دیده‌بان ایران؛ حجت‌الاسلام والمسلمین کریمی‌تبار امروز در همایش «نقش مردم در هندسه مراسم و مناسبت‌های انقلاب اسلامی» با بیان اینکه کاندیداهای انتخابات واقع بینانه برنامه‌های خود را بیان کنند، اظهار داشت: امروز نیز نقش مردم در پای صندوق‌های آرا با توجه به فتنه‌های دشمنان مهم‌تر از همیشه است.

 
امام جمعه ایلام با بیان اینکه مردمی‌تر از حضرت علی(ع) در حکومت نداشته‌ایم، اما مردم آن زمان او را نشناخته و درک نکردند و از او حمایت نکردند‌، افرود: مردم کشورمان در 11 اسفند پای صندوق‌های رای خواهند آمد تا تجربه تنها گذاشتن علی(ع) تکرار نخواهد شد.
 
وی به لزوم حضور مردم در پای صندوق‌های رای اشاره کرد و گفت: حداقل دستاورد تحقق این مهم تأمین امنیت کشور برای زندگی بی‌دغدغه مردم است.
 
نماینده ولی‌فقیه در استان ایلام با اشاره به تلاش دشمن برای نفاق بین مردم و نظام گفت: اگر دشمن احساس کند بین مردم و نظام فاصله افتاده است، قطعا امنیت کشور را هدف قرار خواهد داد.
 
کریمی‌تبار در ادامه گفت: خدا را شاکریم که تشیع برای نخستین بار فرصت نشر آزادانه فرهنگ خود در جهان جهت جذب ملت‌ها را دارد.
 
وی با بیان اینکه امام خمینی(ره) بنای انقلاب اسلامی را بر اساس سیره پیامبران بنیاد نهاد، گفت: همان طور که انبیاء با کودتا و سلاح مردم را به خدا دعوت نکردند، انقلاب اسلامی نیز از زمان مبارزات در دوران ستم‌شاهی تاکنون مبتنی بر مردم بوده و جمهوریت نظام عرصه نقش‌آفرینی مردم بوده است.
 
امام جمعه ایلام با بیان اینکه اتفاقاتی که برای انقلاب به وقوع پیوسته پس از مدد الهی و رهبری مدیترانه امام و رهبری، تنها به مدد حضور مردم خنثی شده است، افزود: دستاوردهای مقاومت در سوریه و عراق و غزه همگی به خاطر حضور مردم و ماندن پای آرمان‌های انقلاب بوده که بازنده ندارد.
 
کریمی‌تبار با بیان اینکه نقش مردم ما برای ادامه انقلاب و حفاظت از آن، تضمین کننده امنیت نظام است، گفت: گرچه باید نظام برای ایجاد رعب در دل دشمنان قدرت نظامی داشته باشد، اما بهترین راهبرد جمهوری اسلامی سلاح اتمی و تجهیزات نیست، بلکه داشتن پایگاه مردمی مهم‌تر از آن است.
 
وی با بیان اینکه مردم زمینه‌ساز ظهور هستند، گفت: نشانه‌های پذیرش دنیا برای مصلح جهانی اکنون در اقصی نقاط عالم قابل مشاهده بوده که منشأ این آگاهی بخشی از کشور ما آغاز و در حال نورافشانی در جهان است.
 
امام جمعه ایلام در ادامه انسجام بخشی و هدفمند کردن سیل خروشان طرفداران نظام اسلامی را وظیفه شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی عنوان کرد و افزود: خوشبختانه این شورا به خوبی توانسته این مهم را مدیریت کرده و به گونه‌ای که برای دشمن رعب‌آور و برای دوستان امیدبخش باشد.
 
وی در ادامه با بیان اینکه کاندیداها نباید سوار بر موج احساسات خود و مغلوب کف‌زدن‌های اطرافیان شوند، بیان کرد: آنها برنامه‌‌های خود را برای مسائل و مشکلات استان مطرح کنند.
 
سرپرست شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی نیز در این همایش با گرامیداشت اعیاد شعبانیه گفت: اجرای مراسمات انقلابی و اسلامی یکی از مهمترین مولفه‌های قدرت نرم جمهوری اسلامی است.
 
حجت‌الاسلام والمسلمین علی چراغی‌پور افزود: این مراسمات می تواند تجلی باشکوه حضور ملت و عامل مشروعیت بخش سیاست‌های جمهوری اسلامی باشد. 
 
سرپرست شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی ادامه داد: قدرت نرم با چالش‌هایی در حوزه‌های سیاسی و فرهنگی و اجتماعی دارای موانعی است و ضروری است با هم‌اندیشی و همراهی و همفکری بر آنها فائق آمد.
 
چراغی‌پور تصریح کرد: حضور مردم استان ایلام در راهپیمایی یوم الله 22 بهمن حماسه‌ای دیگر را در این استان رقم زد.
 
وی خاطرنشان کرد: با توجه به این مهم مردم استان بار دیگر خود را برای حضور در صحنه‌ای دیگر (انتخابات) آماده خواهند کرد و با حضور پر شور خود بار دیگر مشتی محکم به دهان یاوه گویان خواهند زد. 
 
سرپرست شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با بیان اینکه مردم در جامعه بیش از تشویق و ترغیب نیازمند آموزش هستند، ادامه داد: استمرار بخش آموزه‌هایی چون استکبارستیزی، رشد معنویت و‌ هویت‌بخشی ایرانی اسلامی با رویکردهای چون بصیرت‌افزایی همبستگی و خودباوری در جامعه را به دنبال دارد.

منبع: تسنیم

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر