کد خبر: 183716
A

امام جمعه قم: مردم باید از حاکمیت خداوند بر سرزمین ایران باید شکرگزار باشند

آیت الله علیرضا اعرافی، امام جمعه قم: فضای نورانی امر به معروف و نهی از منکر بر فضای جامعه غلبه خواهد کرد و ملت ایران اسلامی در برابر توطئه‌های های دشمنان ایستاده اند و در مسیر اسلام حرکت می کنند و از آرمان های متعالی دفاع خواهند کرد و در این زمینه نباید فریب جنگ ادراکی دشمنان را خورد.

امام جمعه قم: مردم باید از حاکمیت خداوند بر سرزمین ایران باید شکرگزار باشند

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ آیت الله علیرضا اعرافی در خطبه های نماز جمعه این هفته قم که در مصلای قدس این شهر برگزار شد، با تسلیت شهادت امام علی علیه السلام گفت: شب های قدر را گرامی می داریم که در تعبیر قرآن داریم در ذات شب های قدر درخششی است که یک استعداد و ظرفیت ویژه برای پرکشیدن انسان به سمت خدا وجود دارد که همگان باید به هوش باشند که این سرمایه بی بدیل از دست نرود و نباید از درک فیوضات لیالی قدر بی بهره باشیم.

آیت الله اعرافی با بیان اینکه روز ۱۲ فروردین را باید گرامی بداریم افزود: حاکمیت خداوند در این روز بر ملت ایران گسترانده شد و توده مردم در برابر این نعمت متعالی جمهوری اسلامی، ولایت و حاکمیت خداوند بر سرزمین ایران باید شکرگذار باشند.

مدیر حوزه های علمیه بیان کرد: نسل های مختلف ملت بزرگ ایران در کنار این نعمت و حاکمیت الهی، ایستاده اند و هیچ بهانه ای برای غفلت از این نعمت بزرگ پذیرفتنی نیست.

وی اضافه کرد: ملت ما امروز در برابر همه سختی‌ها و گرفتاری ها پای نظام اسلامی و آرمان های شهدا ایستاده و اجازه نخواهند داد که دشمنان به اهداف پوشالی خود دست یابند و طعم شکست را بر آنان خواهند چشاند.

امام جمعه قم گفت: جنگ ادراکی و ترکیبی دشمنان در راستای فروپاشی ارزش های الهی ره به جایی نخواهد برد و دشمن امروز حجاب و عفاف را هدف گرفته است که مردان و زنان مومن ایران اسلامی پای کار انقلاب و اسلام ایستاده و در کنار ارزش ها خواهند ماند.

آیت الله اعرافی گفت: فضای نورانی امر به معروف و نهی از منکر بر فضای جامعه غلبه خواهد کرد و ملت ایران اسلامی در برابر توطئه‌های های دشمنان ایستاده اند و در مسیر اسلام حرکت می کنند و از آرمان های متعالی دفاع خواهند کرد و در این زمینه نباید فریب جنگ ادراکی دشمنان را خورد.

خطیب جمعه قم با اشاره به شعار سال گفت: این شعار را همگان باید مد نظر قرار دهند و خدمات دولت و مسوولان مبتنی بر آن باشد و در قم نیز اقدامات خوبی صورت گرفته، اما پیشرفت در عرصه اقتصاد به مشارکت مردم گره خورده است.

عضو مجلس خبرگان رهبری اضافه کرد: سیاست و برنامه ریزی و نظارت بر امور باید به دست دولت باشد و مابقی اقدامات می بایست به دست مردم باشد و دولت نیز در این عرصه باید موانع را از میان بردارد.

وی بیان کرد: مردم و مسوولان باید گره های اقتصاد و صنعت را باز کنند و زمینه ورود مردم در عرصه اقتصاد و فرهنگ و سیاست باید فراهم شود و توده های بیدار مردم می توانند گره ها را باز کنند که عرصه خودرو از جمله آنان است.

آیت الله اعرافی بیان کرد: کاهش ارزش پول ملی و سنگینی بار گرانی و تورم از جمله مشکلات کشور است.

خطیب جمعه قم با بیان اینکه روز قدس را باید مهم بشماریم افزود: جمعه آینده روز میعاد با مظلومان غزه و فلسطین است و در این روز همگان باید نشان دهند که در کنار مظلومان هستند

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر