کد خبر: 173189
A

گوش دادن به این آهنگ تیلور سوئیفت می تواند به احیای قلبی و نجات جان افراد کمک کند؟

به گفته کارشناسان، یکی از آهنگ‌های تیلور سوئیفت می‌تواند زندگی افراد را نجات دهد. ترانه تو داری مرا از دست می‌دهی (You’re Losing Me)، توسط انجمن قلب آمریکا به عنوان «آهنگ احیای قلبی–ریوی» نام‌گذاری شده است. این آهنگ، دارای ۱۰۳ ضرب در دقیقه بوده که تعداد مناسبی برای تپش مجدد قلب با فشردن قفسه سینه است.

گوش دادن به این آهنگ تیلور سوئیفت می تواند به احیای قلبی و نجات جان افراد کمک کند؟

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ به گفته کارشناسان، یکی از آهنگ‌های تیلور سوئیفت می‌تواند زندگی افراد را نجات دهد.ترانه تو داری مرا از دست می‌دهی (You’re Losing Me)، توسط انجمن قلب آمریکا به عنوان «آهنگ احیای قلبی–ریوی» نام‌گذاری شده است.

این آهنگ، دارای ۱۰۳ ضرب در دقیقه بوده که تعداد مناسبی برای تپش مجدد قلب با فشردن قفسه سینه است.

این آهنگ که توسط تیلور ۳۳ ساله در ماه گذشته منتشر شده، حتی شامل این جمله است: «نبضی ندارم؛ قلبم دیگر از تپش ایستاده است». اگرچه متن این ترانه دلخراش است، اما می‌تواند باعث ضربان مجدد قلب شود. توصیه شده که اگر مشاهده کردید فردی نیاز به CPR و احیای قلبی دارد، با آمبولانس تماس بگیرید و با سرعت ضرب این آهنگ به مرکز قفسه سینه او فشار وارد کنید.

برای احیای قلبی، باید بین ۱۰۰ تا ۱۲۰ فشار در دقیقه به قلب فرد وارد شود. در حال حاضر، ترانه Stayin’ Alive از Bee Gees محبوب‌ترین آهنگی بوده که از آن برای انجام CPR استفاده شده، اما آهنگ تیلور می‌تواند جای این ترانه را در کمک‌های اولیه بگیرد.

آهنگ‌های دیگری با ۱۰۳ ضرب در دقیقه عبارت‌اند از: S Club Party از S Club 7 و Don’t Get Me Wrong از The Pretenders. شورای احیای استرالیا استفاده از آهنگ‌هایی با بیش از ۱۰۰ ضرب در دقیقه را برای احیای قلبی – ریوی توصیه کرده است.

جنت بری، سخنگوی این شورا گفته است:باید هر کاری که می‌توانیم را برای آموزش احیای قلبی به افراد انجام داده و آگاهی مردم در مورد مزایای CPR و نحوه انجام آن را بیشتر کنیم.

منبع: یورونیوز

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر