کد خبر: 173209
A

ربات پرنده جاسوس به اندازه یک زنبور/ عکس

روبو بی یک ربات پرنده کوچک است که نه تنها برای اهداف نظامی بلکه برای ماموریت‌های شناسایی و جستجو غیرنظامی کاربرد دارد. روبو بی که در آزمایشگاه میکروباتیک هاروارد ساخته شده، اندازه‌ کوچکی دارد.

ربات پرنده جاسوس به اندازه یک زنبور/ عکس

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ روبو بی یک ربات پرنده کوچک است که نه تنها برای اهداف نظامی بلکه برای ماموریت‌های شناسایی و جستجو غیرنظامی کاربرد دارد. روبو بی که در آزمایشگاه میکروباتیک هاروارد ساخته شده، اندازه‌ کوچکی دارد.

با اعمال ولتاژ، عضلات مصنوعی آن برای کاربردهایی مانند پرواز و شنا منقبض می‌شوند. طراحان همچنین در حال کار بر روی ایجاد گروه‌های بزرگی از روبوبی‌ها هستند که با رفتار هماهنگ با یکدیگر کار می‌کنند

روبوبی‌ها مجهز به حسگرها و لوازم الکترونیکی هستند که از چشم و شاخک‌های زنبورها تقلید می‌کنند و این تجهیزات به ربات‌ها اجازه می‌دهند تا به صورت پویا با محیط خود تعامل داشته باشند. استفاده‌های غیرنظامی از این ربات‌ها می‌تواند شامل گرده افشانی محصولات، امداد رسانی در هنگام بلایای طبیعی و نظارت با وضوح بالا بر عوامل آب و هوایی و محیطی باشد.با اعمال ولتاژ، عضلات مصنوعی آن برای کاربردهایی مانند پرواز و شنا منقبض می‌شوند. طراحان همچنین در حال کار بر روی ایجاد گروه‌های بزرگی از روبوبی‌ها هستند که با رفتار هماهنگ با یکدیگر کار می‌کنند.

روبوبی‌ها مجهز به حسگرها و لوازم الکترونیکی هستند که از چشم و شاخک‌های زنبورها تقلید می‌کنند و این تجهیزات به ربات‌ها اجازه می‌دهند تا به صورت پویا با محیط خود تعامل داشته باشند. استفاده‌های غیرنظامی از این ربات‌ها می‌تواند شامل گرده افشانی محصولات، امداد رسانی در هنگام بلایای طبیعی و نظارت با وضوح بالا بر عوامل آب و هوایی و محیطی باشد

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر