کد خبر: 179816
A

کیم جونگ اون یک خودروی لوکس از ولادیمیر پوتین هدیه گرفت؛ کره جنوبی: نقض تحریم‌هاست

کرملین روز سه‌شنبه اعلام کرد ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه به کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی، یک لیموزین لوکس روسی Aurus هدیه داد. کرملین دلیل اهدای این خودرو را ابراز علاقه رهبر کره شمالی به این خودرو در جریان سفر سال پیش او به روسیه عنوان کرد

کیم جونگ اون یک خودروی لوکس از ولادیمیر پوتین هدیه گرفت؛ کره جنوبی: نقض تحریم‌هاست

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ یورونیوز: کرملین روز سه‌شنبه اعلام کرد ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه به کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی، یک لیموزین لوکس روسی Aurus هدیه داد.

کرملین دلیل اهدای این خودرو را ابراز علاقه رهبر کره شمالی به این خودرو در جریان سفر سال پیش او به روسیه عنوان کرد.

وزارت خارجه کره جنوبی اعلام کرد که همکاری‌های روسیه و کره شمالی را از نزدیک زیر نظر دارد و در عین حال از هر دو کشور خواست تا از قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل پیروی کنند.

لیم سو ساک، سخنگوی این وزارتخانه گفت: «تحریم‌های شورای امنیت علیه کره شمالی به طور مستقیم یا غیرمستقیم عرضه، فروش یا جابجایی کلیه وسایل نقلیه حمل‌ونقل بین‌المللی با کد اچ اس ۸۶ تا ۸۹ را بدون توجه به منشا آنها به کره شمالی، از جمله خودروهای لوکس ممنوع می‌کند.»

اما دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین در پاسخ به سوالی درباره این خودرو گفت: «کره شمالی همسایه نزدیک ما است و ما قصد داریم روابط خود را با همه همسایگان از جمله کره شمالی توسعه دهیم.»

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر