کد خبر: 173177
A

بیانیه یوفا در مورد سوپرلیگ: به مبارزه ادامه می‌دهیم!

یوفا در بیانیه‌اش اعلام کرد که پیروزی سوپرلیگ در دادگاه عالی به دلیل اشکال در قدیمی بودن قوانین یوفاست و این نهاد به مبارزه با ایده سوپرلیگ ادامه خواهد داد.

بیانیه یوفا در مورد سوپرلیگ: به مبارزه ادامه می‌دهیم!

به گزارش سایت دیده بان ایران؛  بعد از مطرح شد ایده سوپرلیگ که به رهبری رئال مادرید و بارسلونا به وجود آمد لیگ‌های داخلی و یوفا تلاش کردند تا با تهدید تیم‌ها به جریمه و محرومیت، آنها را از پیوستن به این لیگ منصرف کنند که با شکایت رئال مادرید و بارسلونا قضاوت این پرونده به دیوان عالی اروپا رفت و امروز رای رسمی این دادگاه این بود که یوفا نمی‌تواند هیچ تیمی را از شرکت در مسابقاتی دیگر محروم کند. اتفاقی که می‌تواند آینده فوتبال را تغییر دهد.

یوفا در بیانیه‌ای بعد از محکوم شدن در این پرونده به محدودکردن تیم‌ها از شرکت در رقابت‌های دیگر گفت: "این حکم دیوان عالی به معنای تایید یا ارزش دادن به چیزی که به اصطلاح "سوپر لیگ" نامیده می‌شود نیست، بلکه نشان‌دهنده ضعف چهارچوب قوانین قدیمی یوفاست، یک ایراد فنی که قبلاً در ژوئن ۲۰۲۲ هم در مورد آن صحبت شده بود. اما یوفا به استحکام ساختار خود اعتماد دارد. به قوانین جدیدی که وضع خواهد کرد و به خصوص به قوانین کل اتحادیه اروپا ایمان داریم.

یوفا بر تعهد خود برای دفاع از منشور فوتبال اروپا مصمم است و تضمین می‌کند که این منشور قوانین در خدمت منافع گسترده‌تر جامعه است. ما به طور جمعی به همکاری‌های خود با تمامی نهادها، لیگ‌ها، باشگاه‌ها و هواداران اتحادییه اروپا برای شکل دادن هرچه بهتر ورزش در اروپا ادامه خواهیم داد."

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر