کد خبر: 173439
A

زمان قطعی بازگشت حسن یزدانی به تیم ملی مشخص شد

پرافتخارترین آزادکار ایرانی از اوایل سال ۱۴۰۳ به اردوهای تیم ملی کشتی اضافه خواهد شد تا برای حضور در المپیک ۲۰۲۴ پاریس تلاش کند.

زمان قطعی بازگشت حسن یزدانی به تیم ملی مشخص شد

به گزارش سایت دیده‌بان ایران؛ حسن یزدانی که در سال ۱۴۰۲ به عنوان آزادکار منتخب وزن ۸۶ کیلوگرم ایران راهی رقابت‌های جهانی ۲۰۲۳ بلگراد و بازی های آسیایی هانگژو شده بود نشان نقره و طلای این ۲ تورنمنت مهم را کسب کرد. کسب این ۲ نشان در حالی بود که وی مصدوم و آبان ماه کتف خود را به تیغ جراحان سپرد. جراحی کتف یزدانی این نگران را ایجاد کرد که دوری طولانی مدت وی از اردو تیم ملی موجب اُفت بدنی این نابغه کشتی ایران و جهان شود.

یزدانی که در مسابقات جهانی بلگراد با کسب نشان نقره وزن ۸۶ کیلوگرم سهمیه این وزن را به نام ایران ثبت کرد از حضور در مسابقات کشتی قهرمانی کشور به عنوان نخستین مرحله از چرخه انتخابی تیم ملی معاف بود.

مسابقات کشتی آزاد قهرمانی ایران روزهای۲۲ تا ۲۴ آذرماه در سالن زنده‌یاد سیدرسول حسینی شهر ساری برگزار شد. در وزن ۸۶ کیلوگرم این پیکارها هادی وفایی‌پور از همدان به عنوان قهرمانی و علی‌سوادکوهی از مازندران در سکوی دوم ایستاد. البته غیبت سوادکوهی در مراسم اهدای مدال این وزن، موجب دیسکالیفه‌ شدن او شد و مدال نقره غول‌کش کشتی ایران به عزت‌اله اکبری رسید.

دعوت وفایی‌پور و سوادکوهی به اردو تیم ملی موجب شده تا گمانه‌زنی در خصوص حریف احتمالی یزدانی در مرحله نهایی چرخه انتخابی تیم ملی کشتی آزاد بیش از پیش باشد. این احتمالات در حالی مطرح می‌شود که یزدانی همچنان دور از اردو و زمان بازگشت کاپیتان کشتی ایران سوال جدی رسانه‌ها و کارشناسان کشتی به شمار می‌رود.

اباذر اسلامی مربی تیم ملی کشتی آزاد ایران در خصوص زمان بازگشت یزدانی به تمرینات تیم ملی کشتی آزاد به خبرنگار ایرنا گفت: یزدانی اکنون در دوره نقاهت به سر می‌برد و استراحت کاملی برای بهبود آسیب‌دیدگی خود دارد. پیش‌بینی من و کادر فنی این است که وی از فروردین‌ماه به اردو تیم ملی کشتی آزاد اضافه شود تا در مراحل نهایی چرخه انتخابی تیم کشتی آزاد حضور پیدا کند.

در وزن ۸۶ کیلوگرم چرخه انتخابی تیم‌ملی در این وزن به شرح زیر تعریف شده است:

۱- حسن یزدانی با توجه به اینکه در تمامی مسابقات اعزامی(المپیک و جهانی) مدال آور بوده و یکی از سرمایه های کشتی کشور محسوب می شود و هم اکنون به دلیل عمل جراحی کتف دوران نقاهت را طی می کند، به صورت مستقیم به مرحله نهایی انتخابی راه می یابد.

۲- کادر فنی در مورد انتخاب ملی پوش این وزن موارد زیر را درنظر گرفته است:

نفر اول قهرمانی کشور به رقابت های قهرمانی آسیا اعزام و در صورت کسب مدال طلا به مرحله نهایی انتخابی می یابد. در این صورت نتایج حضور این کشتی گیر با حسن یزدانی در یک تورنمنت بین المللی و یا رقابت انتخابی، ملی پوش این وزن را مشخص خواهد کرد.

کادر فنی با ارزیابی سطح کیفی مسابقات و عملکرد ملی پوش در مسابقات قهرمانی آسیا میتواند نسبت به برگزاری و یا عدم برگزاری مسابقات انتخابی تصمیم گیری کند.

منبع: همشهری

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر