کد خبر: 173441
A

واکنش وزیر ورزش به ادعای جعل در استقلال و ابطال مجوز خودرو بازیکنان تیم ملی

وزیر ورزش و جوانان به ادعای جعل در استقلال و ابطال مجوز خودرو فوتبالیست‌ها واکنش نشان داد.

واکنش وزیر ورزش به ادعای جعل در استقلال و ابطال مجوز خودرو بازیکنان تیم ملی

به گزارش سایت دیده‌بان ایران؛ کیومرث هاشمی وزیر ورزش و جوانان در حاشیه مراسم اختتامیه دوره تکمیلی تربیت مربی فرهنگ و اخلاق ورزش کشور ، درباره این مراسم اظهار داشت: این حرکت جدیدی بود که مجموعه همکاران ما در معاونت فرهنگی وزارت ورزش در دستور کار قرار دادند. موضوع ورزش در نظام ما یک موضوع فرهنگی است، هر چند که در دنیا نیز همین‌گونه تعریف شده است.

وی تصریح کرد: همه ظرفیت‌های ورزشی در بحث فرهنگ خلاصه شده است. اگر شما به صحبت‌های مقام معظم رهبری در جمع ورزشی‌ها دقت کرده باشید، در تمام نکات مطرح شده بر موضوعات فرهنگی تاکید دارند. بحث احترام به پرچم و سرود ملی از جمله نکات فرهنگی است و وقتی ورزشکاران در عرصه‌های بین‌المللی حضور پیدا کرده و اقدام فرهنگی انجام می‌دهند، دنیا این اقدام فرهنگی را می‌بیند. به هر حال در ورزش ما نیاز به اقدام ویژه‌ای داریم؛ مخصوصاً در حوزه رفتار حرفه‌ای مربیان و ورزشکاران که یک موضوع کاملاً فرهنگی است.

هاشمی افزود: بهترین مسیر توسعه‌ رفتار حرفه‌ای توسط ورزشکاران، خود مربیان هستند. اقدامی که همکاران ما در معاونت فرهنگی در دستور کار قرار دادند، تربیت مربیان فرهنگی و اخلاقی در ورزش است. امیدوار هستیم مجموعه فدراسیون‌ها و مدیران ورزش کشور همت خود را در این زمینه بیشتر کنند تا بتوانیم با تربیت اینگونه مربیان، دغدغه‌ها و نگرانی‌ها که بعضاً خود رسانه‌ها مطرح می‌کنند، برطرف شود و روزی شاهد باشیم که زیبایی‌های ورزش که در موضوعات فرهنگی خلاصه می‌شود، از طریق رسانه تقدیم مردم شود.

وی درباره برخی بی‌اخلاقی‌ها و شکایت‌ها و همچنین ماجرای مربوط به ادعای جعل امضا و اسناد گفت: ذات جامعه ورزش در موضوعات فرهنگی غالب بر سایر موضوعات است. در عرصه ورزش یک موضوعی طرح می‌شود که شاید اصل و اساس آن واقعیت نداشته باشد، هر آن چه اتفاق می‌افتد وظیفه داریم که بررسی کنیم. وقتی این اتفاق رخ داد، به همکارانم در حراست مرکزی دستور پیگیری دادم و آن چیزی که واقعیت دارد، به سمع و نظر مردم می‌رسد. ما نگرانی ایجاد نکنیم برای جامعه ورزشی؛ خصوصاً جامعه فوتبال که علاقه‌مند هستند و طرفدار دارند. ان‌شاءالله موضوع را بررسی می‌کنیم و نتایج بررسی را به صورت شفاف به مردم اعلام خواهیم کرد.

وی درباره لغو مجوز واردات خوردو برای بازیکنان تیم ملی فوتبال در آستانه‌ جام ملت‌ها و در پاسخ به این سوال که آیا این مسئله در روحیه آنها تاثیرگذار نخواهد بود؟ گفت: در گذشته هیئت وزیران محبت کرد و این موضوع را مصوب کرد، اما بعد از چند سال این اتفاق افتاده که باعث نگرانی در آستانه جام ملت‌ها شده است. من به مظفری، رئیس دیوان عدالت اداری گفتم که ملاحظات این‌چنینی داشته باشند. البته دولت مصمم است و به دنبال آن است که شرایطی را برای تمام رشته‌های ورزشی فراهم کند تا هم این مشکل حل شود و هم ظرفیت‌های جدیدی برای قهرمانان رشته‌های دیگر فراهم شود که بعضاً باعث گلایه‌مندی آنها می‌شود تا دغدغه‌های آن‌ها نیز مرتفع شود.

هاشمی در پاسخ به این سوال که چه نمره‌ای به فرهنگ ورزش ایران می‌دهد، عنوان کرد: واقعیت این است که این موضوع در زمان‌های مختلف، متفاوت است، اما انتظار ما به عنوان یک کشور مسلمان باید خیلی بیش‌تر از این‌ها باشد. ما باید به دنبال نمره بیست در فرهنگ باشیم. الان حرکتی که انجام می‌شود، در این راستا است که دغدغه‌ها کم‌تر شود و این کمک همه جامعه ورزش را می‌طلبد؛ از فدراسیون گرفته تا ورزشکار، هیئت استانی و غیره همه باید دست به دست بدهیم تا دغدغه‌ها و نگرانی‌ها برطرف شود.

منبع: تسنیم

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر